Stopa pro život a Jizerská padesátka

18.03.2017
Běh na lyžích, jako nejlepší doplňkový sport pro vodáky, zařazujeme do tréninků samozřejmě i v našem oddíle. Kromě tréninkových výjezdů na hory se někteří z nás účastní i závodů. Letošní zima nám všem přeje, proto i tréninkových možností bylo více.

Jak jste se dočetli v jednom z předchozích článků část našich borců neponechala nic náhodě a v listopadu vyrazila na přípravu do vysokohorského Livigna v Itálii. Po trénincích na domácích horách jsme absolvovali některé závody zařazené do seriálu Stopa pro život a jubilejní padesátou „Jizerskou 50“. Pro příští rok bychom mohli zařadit nějaký zahraniční závod seriálu Wordloppetu, tak jako v minulosti.

Prolog závodu Stopa pro život se pořádal ve Vysočina aréně 21.1.v mísech, kde pár týdnů před námi probíhal světový pohár v biatlonu. Zúčastnili se prozatím jen Pfoffovi. Závodilo se na stejné trati jako biatlonisté na tříkilometrovém okruhu. Celkem jsme jeli pět kol. Závod byl intervalový, volnou technikou a za umělého osvětlení. Bylo to zase něco jiného, než na co jsme zvyklí a doporučuji hlavně pro ty z nás, kteří preferuji bruslení.

Druhým závodem této série byla 28.1. 2017 Jilemnická 50. V tomto závodě se rozšířila naše výprava o Dana Hofmana a specialistu klasika Pavla Michla. Rozhodli jsme se pro kratší variantu 25 km. Velmi dobré sněhové podmínky umožnily opět konání tohoto závodu přímo v Jilemnici na příjemných, mírně zvlněných tratích. Mazání „modrý extráč“, takže přesně to, co mají běžkaři nejraději. Také výsledkově jsme nedopadli nejhůř, ba naopak. Pokud by Dan byl slečna, tak jsme měli jednu zlatou medaili. Závodnici, která jela na prvním místě předjel v závěrečném strhujícím finiši.

Do tohoto seriálu závodů se vmísila padesátá Jizerská 50 v termínu 18. a 19.února. Závodů se zúčastnili ti, kteří se zúčastnili již vícekrát a to Pavel Michl, Jan Pfoff st.a ml., Radek Váňa. Z nových to byli bratři Kulichové, kteří jen nedopatřením neuvedli příslušnost k našemu oddílu. Na trati 25km, některými zvaná dětská, s úspěchem odzávodila Jana Flídrová. Spokojenost po dojezdu byla znát u všech účastníků a zejména u těch nových, kteří si zatím jen chtěli ověřit zda to vůbec dají. V následujících závodech již určitě budou odebírat nejdříve hodiny a potom postupně minuty a vteřiny.

Momentky ze zimní přípravy si prohlédněte v naší fotogalerii.

Autor: Jan Pfoff st.