Závod Českého poháru mládeže v Chomutově

26.05.2013
Úvodní závod Českého poháru se uskutečnil letos mírně netradičně až v květnu, a to o víkendu 11.-12. Rovněž netradičně se letos nezačínalo závody na dlouhé tratě (tj. 5km v případě starších), ale šlo se rovnýma nohama také do rychlosti. Závodníci se tak utkali na 200m, 500m, 2km (benjamínci) a 3km distancích.

A Poděbrady se opět v celorepublikové konkurenci neztratily. Přestože cestou do Chomutova nastaly jisté technické potíže s Avií – byla větší spotřeba vody než nafty – nakonec po téměř pětihodinové cestě poděbradští do Chomutova dorazili a byli natěšeni na porovnání sil se soupeři po dlouhé zimě. Nadšení závodníků se sice ještě pokusila ochladit úroveň „hotelu“, v němž byli naši kajakáři ubytováni, ale jinak už nic nestálo v cestě za medailemi. Kanoistika Poděbrady Kanoistika Poděbrady

Obr.1 a Obr.2 - Kateřina Slivanská zvítězila na singlu i deblu

Těch během dvou dnů utěšeně přibývalo jak zásluhou benjamínků, Vojta Novotný bronz a Bertík Žďárský stříbro, oba na 500m trati, tak zásluhou starších závodníků. Respektive především závodnice, juniorky Katky Slivanské, která k celkovému počtu přispěla nejvíce. Katka získala tři zlaté a dvě stříbrné medaile (dva kovy společně s Klárou Voženílkovou z KVS Praha na deblkajaku). Tímto jen potvrdila nominaci na mezinárodní regatu, která proběhne 24.-26.5. v Piešťanech na Slovensku. Jednu velice cennou medaili urval po urputném boji na 3km také Otto Klemperer. Druhé místo v tomto závodě mělo ovšem nečekanou dohru – až po vyhlášení výsledků, medailové ceremonii a odjezdu z Chomutova domů se Otto dozvěděl, že jeden ze závodníků podal protest proti neregulérnosti průběhu závodu a celé výsledky se tak musely výrazně přepsat, a to právě na čelních pozicích. Papírově byl tedy Otto diskvalifikován, nicméně medaili jistě doma má vystavenu na čestném místě. Kanoistika Poděbrady