Jizerská 50 & Jilemnická 50

24.01.2013
Již tradičně se členové Kanoistiky Poděbrady vydali začátkem ledna do Bedřichova, aby se zúčastnili Jizerské 50. Popularita závodu každým rokem stoupá, což je vidět hlavně na startu elitní vlny, kde tento rok startovalo okolo 100 profesionálních závodníků hlavně ze severských států.

Také fakt, že již třetí rok po sobě bylo vyprodáno a z bedřichovského stadionu startovalo 4800 běžkařů, o něčem vypovídá. Kanoistika Poděbrady

Obr.1 - Mazání v místním baru

V průběhu závodu panovalo slunečné počasí a teploty se držely okolo -10°C. Tyto podmínky nám ulehčily tradiční rozhodnutí „co namazat“ a snad každému se zadařilo. Oproti minulému roku, kdy byly všechny stopy zapadané sněhem, jsme si tento rok užili krásně vyřízlých stop, a proto každý z nás podal vynikající výkon. Nejlépe se na trati dařilo Michalu Pfoffovi, který se umístil na 275. místě. Kanoistika Poděbrady

Hubert Žďárský05:40:003775.

Někteří z nás neměli ještě po Jizerské 50 dost, a tak vyrazili následující víkend na běžkařský závod Jilemnická 50. Ač název napovídá, že by se mělo jet v okolí Jilemnice, kvůli nedostatku sněhu byl závod přesunut na Benecko. Protože jsme pociťovali únavu ještě z minulého týdne, zúčastnili jsme se pouze 25km závodu.
Profil tratě byl více kopcovitý, než jsme zvyklí z Jizerských hor a už první výšlap s námi docela zamával. Na rovinkách jsme se ale znovu dostávali do tempa. I přes naše nesnáze v kopcích máme ze závodu dobrý pocit, který umocnilo hezké počasí a bezvadně upravené tratě. Příští rok se na start podíváme rádi znovu. Tentokrát se nejlépe s tratí srovnal Daniel Hofman a dojel na 29. místě.