Mistrovství Evropy juniorů v Poznani

03.07.2013
Jak jsme slíbili v předchozím článku, vracíme se se zpravodajstvím z mistrovství Evropy juniorů, které se uskutečnilo v polské Poznani ve dnech 27. až 30. 6. 2013. Za poděbradský oddíl a samozřejmě zejména za českou juniorskou reprezentaci se zde představila Katka Slivanská. A bylo to představení více než vydařené.

Kateřina se vcelku bezproblémově probojovala do finálových jízd na singlkajaku na 1000m a 500m, přičemž na první ze zmíněných tratí získala ihned v úvodním finálovém bloku bronzovou medaili. V dramatickém závodu, při kterém došlo i ke kolapsu jedné ze závodnic v jeho samotném závěru, dokázala Katka udržet krok s nejlepšími kajakářkami Evropy a prosadit se ve velmi vyrovnané a silné konkurenci. Vítězkou v tomto závodě se stala Britka Rebeka Simon, druhé místo obsadila Luca Homonnai z Maďarska. Kanoistika Poděbrady

Obr.1 - Kateřina Slivanská ve vyrovnaném souboji na trati

Kanoistika Poděbrady Kanoistika Poděbrady

Obr.2 a obr.3 - Kateřina Slivanská přebírá bronz v kategorii K1 1000m juniorky

Druhým Katčiným finálovým závodem byla pětistovka, ve které po urputném boji obsadila sympatické šesté místo. Doplňujícím závodem pro Katku potom byla trať na 200m, kde se v těžkých povětrnostních podmínkách probojovala do B-finále a zde dojela na třetím místě. V celkovém bodovém součtu za celé mistrovství, v hodnocení více než 100 juniorek, byla však Katka absolutně nejlepší v celé Evropě! Kanoistika Poděbrady

Obr.2 - Pohled na závodní areál

Na základě těchto předvedených výkonů bylo rozhodnuto o dalším plánovaném mezinárodním vystoupení Kateřiny – mistrovství světa juniorů, které proběhne začátkem srpna v kanadském Wellandu. Zde už bude Katka soutěžit pouze na olympijských tratích, tedy na vzdálenostech 200m a 500m, a to opět výhradně na singlkajaku. Popřejme tedy naší nadějné závodnici hodně sil do dalšího tréninku. Kanoistika Poděbrady

Obr.3 - Petr Papaj & Jan Pfoff st. - dva z početné základny fanoušků, která dorazila na MEJ z Poděbrad