Nymburská pětistovka 2010

07.06.2010
Jedním z dalších závodů v kalendáři rychlostních kanoistů na rok 2010, který sice není součástí Českého poháru, byl o víkendu již tradiční 57.ročník Nymburské 500. V celkem početném startovním poli se ani tentokrát neztratili naši závodníci a vylovili z řeky Labe celou sbírku cenných kovů.

Krásné sobotní ráno 29.května 2010 chvilku po osmé hodině vyrážíme od loděnice na kolech do nedalekého okresního města k dalším závodům. Většinu lodí naší tentokrát velmi početné výpravy odváží na vleku za svou Škodou Předseda, ale dva členové oddílu Martinové Hron a Kysílka nenašli již pro své „nádobíčko“ na vleku místo a vyjíždí proto na lodích do 8km vzdáleného Nymburka po řece Labi. Cesta po cyklostezce, Labi i silnici proběhla dobře. Závodiště nás přivítalo hřejícím sluníčkem, nebem bez mráčků a singlové i deblové závody na tratích 200m, 500m a 3 000m mohli v 9:30 začít.
Dopoledne probíhaly rozjížďky na krátkých tratích a urputně se tak bojovalo o postup do odpoledních finálových jízd. Každý chtěl uspět co nejlépe, a tak se dařilo postoupit většině našich závodníků. A jak se dařilo našim závodníkům ve finálových závodech? Ohlédnutí začněme pěkně popořádku, od nejstarších veteránů, pro něž byly závody součástí Českého poháru veteránů, až po ty nejmladší kategorie benjamínků. Kanoistika Poděbrady

Obr.1 - MK1 benjamínci: Michal Kulich v závodě na 500m pod dohledem jednoho z trenérů, poznáte kterého? :)

VETERÁNI
Standartně velmi pěkné výkony ve své kategorii, jak Martiny Rödlové v závodě K1 500m 1.místo a v závodě K1 na 3000m 1.místo, tak Jana Pfoffa st. v závodě K1 500m 2.místo a v závodě K1 na 3000m také 2.místo. Pro oba závodníky také zisk velmi důležitých bodů do celkového hodnocení Českého poháru veteránů 2010.
MUŽI
Ve finálovém závodě K1 200m překvapil svou vynikající pomaturitní formou a rychlostí Daniel Hofman, když v tomto závodě zvítězil a nechal za sebou řadu závodníků zvučných jmen včetně poděbradského odchovance „Šolochova“ Michala Pfoffa (nyní DUP),který skončil na 6.místě. Určitě velmi zklamán byl „ŠAMAN“ Pavel Michl, který chtěl tak moc vyhrát toto finále K1 200m, že byl na startu dvakrát napomínán a nakonec startérem vyloučen ze závodu. Také v závodě mužů K1 500m potvrdil Dan Hofman svou skvělou formu a obsadil 3.místo a tak znovu porazil „DUKLÁKA“ Michala Pfoffa, který skončil na 4.místě. Jen těsně za stupni vítězů na 4.místě skončila posádka Daniel Hofman - Richter (DUP) v závodech K2 200m a K2 na 3000m.
JUNIOŘI
Jediný juniorský zástupce oddílu „PAPIK“ Petr Papaj velmi mile překvapil výkonem ve finále K1 na 200m, když obsadil ve velice vyrovnaném závodě 4.místo. V závodě K1 na 3000m startoval společně s muži a obsadil 13.místo. Taktéž finálové závody K2 500m a K2 na 3000m absolvoval s deblovým kolegou Kotrčem (ZBR) společně s muži a obsadili shodně 8.místo.
DOROST
Od Martina Hrona se při prvním letošním měření sil, po delším výpadku ze zdravotních důvodů, lepší umístění ve finálovém závodě K1 na 3000m neočekávalo a 15.místo odpovídá realitě z tréninkové přípravy. Dorostenka Vilma Nedbalová i v Nymburce statečně proháněla o rok starší soupeřky. V závodě K1 500m podlehla po boji pouze Rothmaierové (DEC) o 0,80 s. a obsadila 2.místo. V závodě K1 na 3000m podlehla Kučerové (CHOM) a skončila opět na krásném 2.místě. Spolu se svou deblovou partnerkou Terezou Kubíčkovou (HK) obsadily 3.místo ve finálové závodě K2 na 500m. Kanoistika Poděbrady
Obr.2 - K2 muži D.Hofman, M.Richter 500m - DNS, ale u plata byli první na vysedání :)

ŽÁCI
Suverénem v žákovské kategorii se stal v závodech K1 na 500m a K1 na 3000m Leoš Pýtr, když v obou závodech skončil zcela jasně na 1.místě a nechal své soupeře daleko za zády (při závodě K1 na 3000m dokonce o 30 vteřin). V závodě K1 na 3000m 5.místo obsadil Otto Klemperer, Martin Kysílka skončil na 16.místě a Josef Březina na 21.místě. Velice úspěšně v závodě K2 500m útočili na stupně vítězů Otto Kleperer s Nachtigalem (CHO) a po boji zůstali jen těsně pod stupni na 4.místě. V tomtéž závodě pak naši Martin Kysílka a Josef Březina obsadili také 7.místo. Otto Klemperer s Nachtigalem si vše vynahradili v závodě K2 3000m, ve kterém obsadili 3.místo a získali tak zaslouženě bronzové medaile. V tomto závodě pak další naši borci Martin Kysílka a Josef Březina obsadili 11.místo. Velmi pěkné výkony v závodech K1 na 500m a K1 na 3000m předvedla Kateřina Slivanská, když v obou závodech ovládla celé startovní pole a přesvědčivě zvítězila. Spolu s deblovou partnerkou Klárou Voženílkovou (SPA) zvítězili i v závodech K2 na 500m a K2 na 3000m a rozšířila tak svou sbírku cenných kovů na 4 zlaté medaile. Veronika Volejníková po velice slušném výkonu obsadila ve finálovém závodě K1 na 3000m 11.místo a získala tak řadu skalpů mnohem zkušenějších závodnic, např. R. Blažíčkové.
BENJAMÍNCI
Také oni se ve startovním poli neztratili. Ve finálovém závodě MK1 ročníku narození 2001 na 500m si po super výkonu vybojoval stříbrnou medaili náš nejmladší závodník Michal Kulich za 2.místo. V závodě MK1 ročníku narození 1999 obsadil po velmi dobrém výkonu 2.místo Ivo Rödl a v závodě MK1 ročníku narození 1998 obsadil Petr Šteigl slušné 5.místo a Jáchym Brodský 7.místo.
Ve finálovém závodě benjamínků MK1 na 2000m startovali všichni benjamínci v jednom závodě bez rozdělení podle ročníků narození a naši závodníci obsadili následující pořadí:
13.místo Petr Šteigl (7.místo v ročníku)
23.místo Michal Kulich (2.místo v ročníku)
25.místo Jáchym Brodský (10.místo v ročníku) Kanoistika Poděbrady
Obr.3 - K2 žáci M.Kysílka, J.Březina v boji na pětistovce

Po Račicích pak přichází delší závodní přestávka před MČR na krátkých tratích. V tomto období nás čeká tréninková pauza i dvě soustředění, první z nich pro vybrané členy splňující předepsané výkonnostní limity, druhé pak celooddílové - podrobnosti najdete v záložce Termínovka.