Olympiáda dětí a mládeže České republiky

10.07.2013
Další z akcí, na nichž měla poděbradská kanoistika své zastoupení, byly Hry VI. letní olympiády dětí a mládeže České republiky, které se letos konaly ve Zlínském kraji ve dnech 23. až 28. června. Kromě kanoistiky bylo součástí her celkem osmnáct sportů počínaje atletikou a konče například vzpíráním a tanečními soutěžemi.

Pro nás byly samozřejmě nejdůležitější soutěže v kanoistice, jejichž dějištěm bylo jezero Kunovská tabule v Ostrožské Nové Vsi. Za poděbradskou kanoistiku, respektive Středočeský kraj (sportovci byli nasazování a následně hodnoceni v rámci jednotlivých krajů ČR) byl nominován Otto Klemperer. Soutěžil celkem v pěti disciplínách, a to na singlkajaku na tratích 200, 500 a 3000m a deblkajaku na 200 a 500m. Do deblkajaku přitom Otto nastoupil, vzhledem k tomu, že se jednalo o soutěže jednotlivých krajů proti sobě, trochu nezvykle s Davidem Volákem z Nymburka. Přestože tedy z pohledu organizace celé soutěže šlo o zcela jiné závody, než je Český pohár mládeže, sešla se na všech startech silná konkurence, srovnatelná s běžnými pohárovými závody.

V konečném součtu Otto pro Poděbrady, a tedy Středočeský kraj, získal dvě stříbrné medaile (jedna ze singlkajaku na 3km a jedna z deblu na 200m) a jednu bronzovou – rovněž z deblu, a to na 500m. Nepopulární čtvrtou příčku Otto obsadil na singlu na dvoustovce.

Momentálně probíhá soustředění poděbradských kajakářů na Jezeře v Poděbradech, kde se mimo Otty připravuje na vrchol sezóny – mistrovství České republiky na krátkých tratích – i celý zbytek oddílu.