12. Poděbradský Pilíř a nepohárové závody podzimu

16.11.2010
Dne 9.10.2010 se na Labi před naší loděnicí uskutečnil již 12. ročník závodu Poděbradský Pilíř, kterým tradičně zakončujeme naší závodní sezónu. Závod je vypsán na 2 km pro mladší závodníky a 4 km pro závodníky ostatní. Start je hromadný a společný pro obě dvě kategorie s tím rozdílem, že starší jedou dvoukilometrová kola dvě.

Počasí se letos opět vydařilo a tak si myslím, že měli závodníci na toto roční období vcelku ideální podmínky. K závodu nastoupilo celkem 14 závodníků, čímž se tento ročník zařadil bohužel mezi ty se slabší účastí. Role startéra se ujal Luděk Martinek a jako vždy musel start, kvůli některým nedočkavcům, kteří vystartovali ještě před startovním povelem, opakovat. Na podruhé se již start povedl a tak přihlížející a fandící mohli hnát své „koně“ kupředu a povzbuzovat je k lepšímu výkonu. Zdařilými komentáři k průběhu závodu nás Ludva z pilíře zásoboval k tomuto účelu vlastnoručně vyrobenou hlásnou troubou.

Ihned po startu se vedení ujala trojice Pavel Michl, Dan Hofman a Petr Papaj následovaná skupinou Leoš Pýtr, Jan Pfoff st., Vilma Nedbalová a Martin Hron. Velmi litý boj se odehrával i v hloubi startovního pole a to mezi Petrem Uherem a Veronikou Volejníkovou, kde byl v cíli nakonec tím šťastnějším Petr Uher. Letošní Pilíř však vyhrál, pro některé možná trochu překvapivě, Pavel Michl, následován Danem Hofmanem. Třetí místo bral vítěz minulého ročníku Petr Papaj. Smolné 4. místo, ale již s větším odstupem od závodníků na stupních vítězů, vybojoval Leoš Pýtr, těsně následován Honzou Pfoffem starším a Vilmou Nedbalovou. V kategorii mladších závodníků obhájil zlatý kov Michal Kulich, kterému sice soupeři nedorazili, ale za svou snahu a bojovnost, kdy se snažil stačit starším závodníkům, je prvenství zcela zasloužené.

Po závodě jsme se odebrali do zázemí naší loděnice k dalšímu kulturnímu vyžití a zábavě, kde jsme u piva, vína, nějaké té kořaličky na zahřátí, vynikajícího grilovaného beránka a spoustu jiných výborných laskomin hodnotili a debatovali nejen o letošním Pilíři a vydařené sezóně.

nenastoupiliIvo Rödl
Pilíři předcházelo několik nepohárových závodů. Výsledky z nich už nemohly zahýbat celkovým umístěním našeho oddílu v tomto roce. V konečném pořadí jsme obsadili osmé místo z celkem 34 oddílů, v mládežnickém žebříčku jsme skončili ještě o jednu příčku výše.

Černožický kilometr
V polovině září jsme závodili v Černožicích, kde stojí za zmínku dvě události - příjemným překvapením byla výhra rodinného deblu Pavel Michl-Martin Hron. A nepříjemně nás pak zaskočil pořadatel závodu předprodejem lístků na grilovaná kuřata mimo závodní den, takže se na početnou poděbradskou výpravu vůbec nedostalo. Dáváme palec dolů!
Černožický kilometr - výsledky

Velká cena Sparty
Týden před Pilířem jsme promokli na dvoudenních závodech na Spartě, kde letos počasí opravdu nepřálo a tradiční ranní mlhy byly nahrazeny vydatným deštěm. Závody patří mezi oblíbené, nejen díky hodnotným věcným cenám pro vítěze, ale také pro bujaré sobotní noční veselí - a od toho naše závodníky ani déšť neodradil. Leoš by mohl vyprávět ;)
Velká ceny Sparty - výsledky

Olympijské naděje Piešťany
Na tradiční vrcholné mezinárodní soutěži mládeže získali čeští dorostenci a junioři celkem 18 medailí. Tohoto neoficiálního otevřeného mistrovství Evropy dorostenců se zúčastnilo rekordních 22 států, přičemž reprezentace ČR obsadila v celkovém hodnocení krásné 4.místo. Náš oddíl zastupovala Vilma Nedbalová, která vybojovala společně s Terezou Kubíčkovou bronzovou medaili na 200m.

SCM testy pro sezonu 2011
První listopadový víkend se čtveřice nominovaných poděbradských závodníků zúčastnila vstupních testů do SCM (Sportovní centrum mládeže) pro rok 2011 v sousedním Nymburku. Testy, složené ze silové vytrvalosti (benchpress, přítahy), běhu a plavání, dopadly na jedničku pro všechny naše adepty. Setrvání v SCM potvrdila Vilma Nedbalová, Katka Slivanská, pozadu nezůstal ani Leoš Pýtr. SCM nováčkem se stal Otto Klemperer, který vystřídal vypadnuvšího Martina Hrona, jehož výsledky v letošního sezoně nestačily ani na úvodní nominaci.

Tím jsme vyčerpali téměř všechny akce v kalendáři na tento rok, zbývá už jen Silvestrovský běh. Než se postavíme na startovní čáru, budeme pokračovat v trénincích, aby nám vysoká výkonnost vydržela a příští sezona byla stejně úspěšná jako ta právě končící.