16. Poděbradský Pilíř a nepohárové závody podzimu

22.10.2014

16. Poděbradský Pilíř vyhrál podruhé v řadě Otto Klemperer a zopakoval tak svoji loňskou výhru způsobem start-cíl. Na startu jsme celkem registrovali o několik závodníků více, než bylo očekáváno - počet zúčastněných zachránilo nejen družstvo benjamínek a benjamínků, ale také veteránů, kteří jeli tentokrát v množství čtyř kusů.

Závody olympijských nadějí v Piešťanech

22.09.2014

Jak bylo zmíněno v předchozím článku z Týna nad Vltavou, měli jsme i letos zastoupení na mezinárodních závodech olympijských nadějí v podobě našeho juniora Otty Klemperera.

Český pohár mládeže uzavřen v Týně nad Vltavou

04.09.2014

O posledním prázdninovém víkendu se poděbradští kajakáři zúčastnili závěrečného pohárového závodu letos, a to mistrovství ČR na maratonských tratích. Společně s mistrovstvím proběhly „nemistrovské“ závody na dlouhých tratích, vypsané pro mladší ročníky, tzn. od dorostenců níže.

Poděbradští kajakáři na MS, ME a MČR 2014

08.08.2014

Stejně jako v loňském roce, i letos slavil poděbradský oddíl rychlostní kanoistiky úspěchy v podobě finálové účasti naší nejlepší kajakářky Kateřiny Slivanské na obou nejvyšších světových soutěžích. Díky prvenství v celorepublikovém nominačním závodě na trati 500m, který se konal začátkem června na umělém závodním kanálu v Račicích, bylo rozhodnuto o jejím startu na mistrovství Evropy juniorů ve francouzském Mantes en Yvelines, a to v ženských „olympijských“ distancích 500 a 200m. Z Francie si Kateřina přivezla cenné sedmé místo z pětistovky, na kterou se dlouhodobě zaměřuje, a sympatické druhé místo v B finále z doplňkové dvoustovky.

Soustředění Slapy

01.08.2014

Letos jsme po mnoha letech jako oddíl nepořádali vlastní soustředění z důvodu rozmanitého složení našeho závodního družstva, které má velké věkové a výkonnostní rozdíly. Naši nejnadějnější závodníci, Katka Slivanská a Otto Klemperer, se připravovali společně se svými parťáky a zároveň konkurenty.

Závody Českého poháru mládeže - Chomutov

18.05.2014

Slíbeným pokračováním Českého poháru mládeže byly o předchozím víkendu závody v Chomutově. Zatímco v Ústí nad Labem se soutěžilo pouze na dlouhých tratích, v Chomutově to byly závody na 200, 500 a 3000m; tříkilometrová vzdálenost byla ovšem vypsána pouze pro starší závodníky – nejmladší benjamínci byli soubojů na těchto delších tratích ušetřeni.

Mistrovství ČR na dlouhých tratích v Ústí nad Labem

05.05.2014

Jsou za námi první letošní závody, kterými letos bylo mistrovství České republiky na dlouhých tratích, tedy 5km distancích. Závody patří do seriálu Českého poháru mládeže a konaly se tentokrát v Ústí nad Labem o víkendu 26. a 27. dubna. A přestože to tak zpočátku nevypadalo, vraceli jsme se domů i s pár cennými kovy.

Soustředění Bibione 2014

25.03.2014

Letos poprvé po dlouhých letech jsme se rozhodli zkusit změnu a místo do chorvatského Novigradu jsme na tradiční jarní soustředění začátkem března vyrazili na opačný břeh Jaderského moře – do italského letoviska Bibione.

Silvestrovský běh 2013

31.12.2013

31.12.2013 v 10h odstartoval 9.ročník Silvestrovského běhu, kterého se zúčastnilo celkem 14 běžců - to je o dva méně než v loňském roce. Na vině bylo pravděpodobně citelnější ochlazení, ke kterému přes noc došlo a způsobilo tak několik odhlášek těsně před startem. Kdo měl trochu natrénováno a nenechal se odradit počasím, určitě v cíli nelitoval.


zpět na Archiv