Maraton Týn nad Vltavou

13.09.2010
4. a 5.září jsme se zúčastnili kanoistického maratonu v Týně nad Vltavou. Cestou tam jsme měli nečekaný problém s dopravou, tím pádem i problém dostat se včas na závody. Nakonec jsme stihli vše, kromě startu K1 junioři, kde měl startovat i náš Petr Papaj. Zlí jazykové ovšem tvrdí, že byl rád a náhradní automobil brzdil i očima.

Nejlépe z našich si vedla Kateřina Slivanská, která získala dvě zlaté medaile, jednu na K1 a druhou na K2 s Klárou Voženílkovou ze Sparty Praha. Dorostenka Vilma Nedbalová získala zlato na K2 spolu s Terezou Kubíčkovou z Hradce Králové a bronz na K1. Dorostenec Martin Hron skončil šestnáctý, což je špatný výsledek. Jelikož se nejedná o ojedinělé podobné umístění v této sezóně, je jeho ústup ze slávy z pohledu kajakáře katastrofa v porovnání s loňskem, kdy nejezdil ze závodů bez medaile. Martin má rozhodně na to opět se vrátit na výsluní. Znovu se však potvrdilo, že kanoistika se „okecat“ nedá a bez tvrdé přípravy to jde rychle z kopce. Kanoistika Poděbrady

Obr.1 - K1 30km muži - Pavel Molinari při jednom z celkových sedmi kol

Medailová stálice Leoš Pýtr získal stříbro na K2 spolu s plzeňským Pavlem Čakarovem a rovněž stříbro na K1, což pro něj bylo zklamáním. Ale vzhledem k tomu, že ještě těsně před startem nevěděl, zda bude lepší jít potřetí na záchod nebo rovnou na start, je to úspěch. Desáté místo Otty Klemperera je mezi o rok staršími borci úspěch a věříme, že příští rok budou i medaile. Na K2 skončil s chomutovským Jirkou Nachtigalem na sedmém místě. Martin Kysílka a Pepa Březina si oproti posledním závodům opět malinko polepšili. Svoji budoucnost vidí spíše na K2, na které začali více trénovat. Osmnácté místo Veroniky Volejníkové není špatné, ale určitě má na víc. Stejně jako Pepa a Martin musí přidat v tréninkovém úsilí. Navíc její neúčast na soustředění se rovněž negativně projevila. Kanoistika Poděbrady

Obr.2 - K1 4,3km dci - Martin Hron

V kategorii benjamínci A skončil Petr Šteigl na 15.místě. V kategorii benjamínci B Ivo Rödl na 8.místě a Michal Kulich na 15.místě. Výsledky Iva i Michala jsou velmi dobré. Petr přejde v příštím roce do žáků a na velký kajak. Znamená to pro něj přidat ve všech směrech. V kategorii mužů jsme měli jediného zástupce a to Pavla Molinariho. Původně plánovaná roční příprava se scvrkla na pár stovek kilometrů, ale vzhledem k tomu, že sliby se mají plnit, nakonec na start nastoupil. Jeho cílem bylo dokončit závod a to se mu podařilo. Kdo trochu ví, co je to ujet třicet kilometrů na kajaku bez tréninku, tak ten to dokáže ocenit. Výsledek není rozhodující, protože s borci, kteří mají najeto tři a více tisíc kilometrů, se opravdu soupeřit nedá. Veteránka Martina Rödlová je naopak zvyklá nejezdit ze závodů bez medailí, takže i tentokrát si přivezla jednu zlatou a jednu bronzovou. Kanoistika Poděbrady