Mistrovství ČR Račice

14.08.2009
A je to za námi, pro závodníky poděbradského oddílu vrchol sezóny v podobě mistrovství České republiky na krátké tratě již patří minulosti. Třídenní kolotoč vyřazovacích bojů a finálí od 7. do 9. srpna uzavřel letošní sérii závodů Českého poháru mládeže, pořádanou na račickém kanálu a současně tak prověřil poctivost přípravy poděbradských kajakářů na předchozím soustředění v Poděbradech.

Na „čechy“ tento rok vyrazila reprezentovat poděbradský oddíl početná skupina závodníků, zahrnující všechny věkové kategorie s výjimkou dorostu. Benjamínci, tedy nejmladší naděje oddílu, žáci, junioři, muži, ženy i veteráni, ti všichni hájili Poděbrady v celorepublikovém srovnání! A nevedli si špatně – celkem 7 zlatých, 3 stříbrné a 5 bronzových medailí mluví za vše.

Medailové zisky
Závodník / Posádka / OddílKategorieUmístění
Martina Rödlová, Renáta Švábová OLOK2 vet. 500m1.místo
Martina RödlováK1 vet. 500m1.místo
Jan PfoffK1 vet. 500m1.místo
Otto Klemperer, Tomáš Fridrych CHOK2 benj. 500m1.místo
Vilma Nedbalová, Tereza Kubíčková SHKK2 žačky 500m1.místo
Otto KlempererMK1 benj. 500m1.místo
Vilma Nedbalová, Tereza Kubíčková SHK,
Barbora Petrovičová JAB, Tegzová Michaela JAB
K4 žačky 500m1.místo
Katka Slivanská, Klára Voženílková SPA,
Katka Pjajčíková ONV, Karla Zalubilová ONV
K4 žačky 500m2.místo
Ivo RödlMK1 benj. 500m2.místo
Leoš Pýtr, Tomáš Plašil SPA,
Josef Antoš SPA, Tomáš Veselý SPA
K4 žáci 500m2.místo
Katka Slivanská, Klára Voženílková SPAK2 žačky 500m3.místo
Daniel Hofman, Martin Kucián PAR,
Martin Richter KVS, Martin Tůma KVS
K4 junioři 1000m3.místo
Daniel Hofman, Martin Kucián PAR,
Martin Richter KVS, Martin Tůma KVS
K4 junioři 500m3.místo
Martin Hron, Pavel Čakarov PPLK2 žáci 500m3.místo
Veronika VolejníkováMK1 benj. 500m3.místo
Ohlédneme-li se postupně po jednotlivých dnech, tak v pátek se podařilo v deblkajacích žaček na 500m získat zlato Vilmě Nedbalové v posádce s Terezou Kubíčkovou z Hradce Králové a bronz v téže kategorii Katce Slivanské s pražskou kolegyní Klárou Voženílkovou. Chlapci – žáci sice na medailové pozice nedosáhli, přesto zajeli vcelku slušné finálové jízdy. Téměř profesionální výkon odvedl Otto Klemperer, benjamínek, který sice v doplňkovém, leč velmi náročném triatlonu (plavání-běh-kajak), připraveném výlučně pro závodníky na minikajacích, s velkým odstupem zvítězil. Mladší benjamínci Ivo Rödl a Michal Kulich také ukázali svou dobrou obecnou připravenost a v triatlonu se umístili na předních pozicích. Ve starších kategoriích patřil pátek bojům na 1000m, kterých se účastnili junioři Dan Hofman a Petr Papaj, a dále muži Luděk Martinek, Jan Pfoff ml., Pavel Molinari a Pavel Michl (v kategoriích K1, K2 a K4). Zde až na posádku K4 smíšenou z různých oddílů s Danem Hofmanem (3. místo) a deblkajak Martinek-Pfoff, kteří obsadili 6. místo mezi českými posádkami, bohužel výraznějšího úspěchu nebylo dosaženo. Kanoistika Poděbrady

Obr.1 - K1 muži 200m: Pavel Michl (3) bojuje o postup do mezijízdy

V sobotu si žákovské kategorie pomyslně navzájem vyměnily lodě; děvčata sedla na singly a kluci závodili na deblkajacích. V nových rolích se však nepodařilo zopakovat medilové úspěchy předchozího dne a jediným ziskem cenného kovu zůstala třetí příčka Martina Hrona s plzeňským kolegou Pavlem Čakarovem na 500m, kterým ovšem druhá pozice unikla jen o vlásek. Dan Hofman zopakoval bronz na K4. Mužská K4 ve stejném složení jako v sobotu výrazněji nepromluvila do předních míst a svoje působení ukončila na desátém místě. Svou již druhou zlatou medaili na 500m vybojoval Otto Klemperer na deblu s Tomášem Fridrychem z Chomutova. Pěknou jízdu předvedla také Martina Rödlová s olomouckou parťačkou Renátou Švábovou, a to vítězstvím na deblu v kategorii veteránek 500m. Podvečer opět patřil triatlonu, tentokrát nejmladších dívek. Se ctí jej za Poděbrady absolvovala Veronika Volejníková. Kanoistika Poděbrady

Obr.2 - K1 junioři 200m: Dan Hofman (5) startuje v F2

Poslední závodní den, neděle, patřila z našeho pohledu především benjamínkovským kategoriím, závodícím na 500m. Pouze ráno se představili na dvoustovkovém sprintu K1 muži, konkrétně pak Pavel Michl a Pavel Molinari, kteří zajeli svoje maximum. Díky tomu, že v nejmladších kategoriích každá jízda znamenala finále, byli benjamínci co do zisku medailí velmi úspěšní. Veronika Volejníková bronz, Otto Klemperer opět zlato, Ivo Rödl těsně druhý za vítězem. Kromě benjamínků byly i v neděli Poděbrady zastoupeny na čtyřkajacích (žačky, žáci). Ve smíšených posádkách z různých oddílů zde Vilma získala zlato, Katka a Leoš Pýtr stříbro. V závěru dne a celého soutěžního víkendu přidali zlaté kovy Jan Pfoff st. a Martina Rödlová ve veteránských kategoriích.

A co nás čeká po Račicích? Po krátkém volnu a regenaraci se opět sejdeme v pondělí 24.8.2009 v obvyklý čas a zahájíme přípravu na závěrečné podniky sezony - konkrétně pak závody v Kadani, Černožicích a pražské Spartě, kde budeme chtít opět bojovat o příčky nejvyšší. Dalším cílem trenérů je pak příprava žáků a žaček na podzimní vstupní testy do SCM, kde letos náš oddíl výborně reprezentuje pouze Vilma Nedbalová, ale věříme, že příští rok ji v tom někdo z trojice Katka-Leoš-Martin H. (ideálně pak všichni tři) nenechá samotnou.

Kompletní výsledky všech jízd MČR (PDF).

Fotogalerie - MČR Račice

Autor: Jan Pfoff ml.
Foto: Kateřina Slivanská, Ramon Nedbal, Jan Pfoff ml., Pavel Molinari


zpět