Velká Kunratická a Ádrkros

03.12.2009

Praha-Kunratice: I letos se někteří členové našeho oddílu zúčastnili Velké Kunratické. 8.listopadu se do Prahy vydala pouze dvoučlenná výprava – Daniel Hofman a Pavel Michl. 76.ročník slavného terénního běhu absolvovali v osobních rekordech a může je tak mrzet jen slabá účast našeho oddílu, která se oproti jiným rokům rapidně snížila.

11. Poděbradský Pilíř vyhrál Petr Papaj

09.10.2009

Definitivně poslední závod, tentokrát v domácím prostředí, uzavřel letošní sezonu. Za ideálního počasí si ve strhujícím závěru dojel pro vítězství Petr Papaj v závodě na 4km, na poloviční trati slavil zlato Michal Kulich.

Velká cena Sparty

09.10.2009

Jeden z víkendů počínajícího podzimu je již tradičně vyhrazen pro Velkou cenu Sparty konanou v Praze na Vltavě. Ani tentokráte závodníci oddílu Kanoistika Poděbrady nemohli chybět. I přes nabité mezinárodní startovní pole zaznamenali nejeden třpytivý úspěch.

7.závod ČP - Kadaň

21.09.2009

Poslední, tedy 7. závod Českého poháru mládeže je po tomto víkendu již minulostí. Uskutečnil se v sobotu 19. září v Kadani a mladí závodníci se tentokrát utkali v jednodenních soutěžích na dlouhé tratě. Závodní vzdálenost přitom byla dvojí: 2 km pro nejmladší, tj. benjamínky a 5 km pro zbývající vyšší věkové kategorie.

1st ICF Canoe Sprint Masters Competition

14.09.2009

Ve stejném termínu, v jakém proběhly závody v Černožicích, tedy první víkend v září, se v Račicích konal 1. mezinárodní závod veteránů na krátké tratě - 1st ICF Canoe Sprint Masters Competition.

Černožický kilometr

14.09.2009

Začátek školního roku s sebou přinesl 37. ročník Černožického kilometru. Závod nepatří do série ČP, jede se na mírně tekoucím Labi, dráhy jsou vybojkovány velmi sporadicky, počasí většinou nevyjde - přesto "Černožice" patří k nejoblíbenějším podnikům za celý rok.

Mistrovství ČR Račice

14.08.2009

A je to za námi, pro závodníky poděbradského oddílu vrchol sezóny v podobě mistrovství České republiky na krátké tratě již patří minulosti. Třídenní kolotoč vyřazovacích bojů a finálí od 7. do 9. srpna uzavřel letošní sérii závodů Českého poháru mládeže, pořádanou na račickém kanálu a současně tak prověřil poctivost přípravy poděbradských kajakářů na předchozím soustředění v Poděbradech.

Letní soustředění Poděbrady

03.08.2009

V druhé polovině července uspořádal náš oddíl letní soustředění, které je nejdůležitější přípravnou akcí před Mistrovstvím ČR. Letos došlo ke změně, když se naším útočištěm stal poděbradský kemp.

Formuje se poděbradský čtyřkajak!

15.07.2009

Pro všechny příznivce oddílu máme velice pozitivní zprávu!

Na srpnovém Mistrovství České republiky v Račicích uvidíme zřejmě poděbradský mužský čtyřkajak.

4.závod ČP Račice

02.07.2009

Ač je to neuvěřitelné, byli jsme už v Račicích potřetí. Na dalším pohárovém závodu. Minule se vše odehrávalo ve znamení chladu a téměř konstantního deště. Tentokrát nám počasí ze začátku také příliš nepřálo. Střídaly se přeháňky s bezsrážkovým zataženem a oblačnem.

Soustředění Račice

18.06.2009

Větru dešti neporučíš! O tom se přesvědčilo všech čtrnáct účastníků na soustředění v Račicích, které se konalo týden před čtvrtým závodem ČP, který proběhne tamtéž. Počasí opět nenaplnilo naše očekávání a ukázalo nám méně přívětivou tvář v podobě hustých, častých přeháněk a neutichajícího větru.

3.závod ČP Račice

15.06.2009

Červen - do Račic jedem! Tímto mottem bychom mohli označit měsíc červen z pohledu poděbradských kajakářů. Během června celkem třikrát navštívíme račický kanál, dvakrát závodně v rámci Českého poháru a jednou přípravně na intenzivním soustředění oddílu. První víkend června byl ve znamení třídenních závodů, nejdelších v celé letošní sezóně.

Běh krále Jiřího

15.06.2009

V sobotu 6.června 2009 byl poměrně deštivý den. Ten, kdo se rozhodl běžet 10. ročník Poděbradské desítky/Běhu krále Jiřího, měl ale relativně kliku, protože shodou náhod od 10 hodin, kdy byl závod odstartován, zrovna nepršelo. Takže jediné, co z běžců mohlo stékat, byl studený pot…

Nymburská pětistovka

29.05.2009

Třetím letošním závodním podnikem poděbradských kajakářů se staly nepohárové závody v sousedním Nymburce, kde se konal 56. ročník Nymburské pětistovky. V sobotním chladném ránu vyrazil po vodě i po souši k nymburské loděnici početný tým závodníků, činovníků a fanoušků oddílu.

Pohár mládeže Chomutov

22.05.2009

V pořadí již druhý závod v letošním seriálu Českého poháru mládeže proběhl během minulého víkendu na Kamencovém jezeře v severočeském Chomutově. A stejně jako v úvodním vystoupení na dlouhých tratích v Sedlčanech, se i zde poděbradští kajakáři představili v dobrém světle.

Běžecké jaro

13.05.2009

Poslední březnovou sobotu se několik členů poděbradské kanoistiky opět zúčastnilo mezinárodního pražského půlmaratonu, tedy běžeckého závodu dlouhého 21,097 km, umístěného do historického centra Prahy.

MČR dlouhé tratě Sedlčany

07.05.2009

První prodloužený květnový víkend jsme se zúčastnili MČR na dlouhých tratích, které se konalo na přehradě v Sedlčanech. Pro tamní organizátory se jednalo o první velkou akci v zázemí nově vybudované loděnice, pro nemálo poděbradských účastníků šlo zase o první velké závody v jejich kariéře. A pro všechny společně pak o tvrdou konfrontaci s konkurencí po dlouhé zimní přípravě.

K4 muži

01.04.2009

Atraktivní podívanou, ba přímo magnetem na diváky, jsou bez pochyby závody kategorie K4 muži na libovolné trati. K dosažení kvalitního výsledku musí celá posádka nejen poctivě natrénovat, ale navíc být i dokonale sjetá (rozumějme na vodě). V minulých letech jsme měli možnost opakovaně vidět poděbradskou mužskou posádku během Mistrovství ČR na krátkých tratích. Budeme mít tu příležitost i letos?

Pečecká desítka

19.03.2009

Druhou březnovou sobotu se v nedalekých Pečkách konal jubilejní 30. ročník Pečecké desítky – Memoriálu Jardy Kvačka. Tradičně se účastnili také poděbradští kajakáři, svou premiéru (vyjma jedné čestné výjimky) si na tomto běhu odbyli i naši mladší z kategorie žactva.

Zimní soustředění Strážné 2009

11.03.2009

Tradičním vrcholem zimní přípravy na nadcházející závodní sezónu je zimní soustředění spočívající jednoduše řečeno „v naběhání co nejvíce kilometrů na běžkách“ a ani letos tomu nebylo jinak. Soustředění se konalo v termínu od 28.2.2009 do 7.3.2009 v „zasněžené“ obci Strážné. Hlavní předpoklady pro úspěšné zvládnutí tohoto podniku, tedy dostatek sněhu a odpovídající zázemí k provozování sportovní činnosti i k relaxaci, byly splněny - a jak to tedy dopadlo?

König Ludwig Lauf

12.02.2009

Po úspěšném zdolání závodu Jizerská 50, se část závodního družstva rozhodla svou fyzickou výkonnost vyzkoušet i mimo území České republiky. Dalším tradičním běžkařským závodem s naším zastoupením se stal slavný König Ludwig Lauf.

Jizerská 50

02.02.2009

Téměř na den přesně po roce jsme se opět z Poděbrad vypravili v sobotu 10. ledna do tradičního dějiště Jizerské padesátky, do Bedřichova v Jizerských horách. Na rozpisu závodů poděbradské kanoistiky byl totiž 42. ročník tohoto již světoznámého „laufu“, jak jsou běžci na lyžích vytrvalostní závody obecně nazývány.


zpět na Archiv