MČR dlouhé tratě Sedlčany

07.05.2009
První prodloužený květnový víkend jsme se zúčastnili MČR na dlouhých tratích, které se konalo na přehradě v Sedlčanech. Pro tamní organizátory se jednalo o první velkou akci v zázemí nově vybudované loděnice, pro nemálo poděbradských účastníků šlo zase o první velké závody v jejich kariéře. A pro všechny společně pak o tvrdou konfrontaci s konkurencí po dlouhé zimní přípravě.

K2 benjamínci 2 km
První start dne a hned první medaile pro Poděbrady! O skvělý začátek závodního dne se postaral Oťas Klemperer s Jiřím Nachtigalem z Chomutova. O pouhých 6 vteřin nedosáhli na nejvyšší příčku a obsadili tak krásné 2.místo.

MK1 benjamínky 2 km
První naší závodnicí, která se v Sedlčanech vydala na start, byla Veronika Volejníková. Sbírala tak první zkušenosti na větších závodech a v silné konkurenci vybojovala 12.místo, s minimálním odstupem na umístění v první desítce.

K1 muži 5 km
V sobotním slunečném poledni uslyšeli startovní povel další dva závodníci - na pětikilák se vydali Ludva a Mol. Ludva podal sympatický výkon a s lodí o mnoho kg překračující minimální váhu pro závod, dokončil závod na 24. místě. Druhý jmenovaný bohužel nedovezl svoji loď do cíle, čímž zůstal za svými očekáváními. A nepomohla ani silná divácká podpora, která celý závod mužů provázela.
Zapomenout nesmíme ani na poděbraďáka Michala "Šolochova" (toho času DUP), který zajel velmi dobře a dokončil závod na 5.místě.

K1 junioři 5 km
Jediným naším zástupcem v kategorii juniorů byl Petr Papaj. V boji "pádlo na pádlo" ale neudržel potřebnou stabilitu a okusil tak deklarovaných 16°C v místní přehradě. Ale prý mu to přislo teplejší...

K1 žáci 5 km
V této kategorii máme momentálně nejsilnější zastoupení - Leoš Pýtr, Martin Kysílka, Martin Hron a Pepa Březina. A právě tato 4-násobná účast nám přinesla další kov - a opět stříbrný. Postaral se o něj Martin H., čímž příjemně překvapil nejen sám sebe. Úspěch podtrhl Leoš na 4.místě. Další dva borci obsadili 20. (Martin K.) a 34.místo (Pepa).

K1 žačky 5 km
V jednom z posledních závodů dne se postavily na start Vilma Nedbalová a Katka Slivanská. Vilma od startu rozjela skvělý závod, kde po boku dvou soupeřek bojovala jasně o medaili. Z jakého bude kovu se rozhodovalo až na posledních metrech trati - tady Vilma nezaváhala a dojela si po dobře zajetém závěru pro zaslouženou zlatou!
Katka si vedla také velmi dobře, vezmeme-li v úvahu, že její jarní příprava byla narušena sádrou na ruce. V těsném závěru obsadila 13.místo a úspěšně tak zvládla svůj první letošní boj se stabilitou i se soupeřkami. Kanoistika Poděbrady

Obr.1 - K1 žačky 5km

K1 veteráni 5 km
Sobotní závěr patřil Předsedovi a jeho "kumpanům" z veteránských kategorií. Druhé místo bylo adekvátní odměnou za poctivou zimní přípravu.

K2 žáci 5 km
V neděli naskákali po poledni žáci do deblů a opět z toho byl bronz v podání posádky Leoš Pýtr - Adam Richter KVS. Zdatně sekundovali Martin Hron a Čakarov Pavel z PPL na 5.místě. 9. místo pak obsadil Martin Kysílka - Nachtigal Jan CHO.

K2 žačky 5 km
Deblové posádky měly na programu i žačky, konkrétně pak Vilma společně s Terezou Kubíčkovou z SHK a Katka s Klárou Voženílkovou ze Sparty Praha. Vilma-Tereza i přes drobné zaváhání naplnili očekávání dvou nejlepších z kategorie a zajely zlato. Katka s Klárou pak v těsném závěru prohrály boj o 5.místo a skončily šesté.

MK1 benjamínci A a B 2 km
Úplný závěr patřil nejmladším. Své kvality na singlu potvrdil 3.místem Oťas K. v kategorii A s miminálním odstupem na první dva borce. 21. pozici obsadil pak Schier Vojta alias "culda".
V kategorii B se pak objevili hned čtyři nováčči z podzimního náboru a v nejpočetnějším závodu celého víkendu dosáhli časů ze všech částí výsledkové listiny: 12. Rödl Ivo, 19. Šteigl Petr, 29. Kulich Michal, 31. Brodský Jáchym Pečecká desítka

Obr.2 - start MK1 benjamínci B 2km

Kompletní výsledky ke stažení (PDF) a fotogalerie

Sobota 2.5.2009
Neděle 3.5.2009

Fotogalerie #1 - MČR dlouhé tratě Sedlčany
Fotogalerie #2 - MČR dlouhé tratě Sedlčany

Autor: Pavel Molinari, Foto: Luděk Martinek, Dana a Ramon Nedbalovi


zpět