Nymburská pětistovka

29.05.2009
Třetím letošním závodním podnikem poděbradských kajakářů se staly nepohárové závody v sousedním Nymburce, kde se konal 56. ročník Nymburské pětistovky. V sobotním chladném ránu vyrazil po vodě i po souši k nymburské loděnici početný tým závodníků, činovníků a fanoušků oddílu.

Pro závodníky byly připraveny celkem čtyři různé délky závodů, pro každou kategorii pak minimálně jedna dlouhá a jedna krátká trať - 200m, 500m, 2km nebo 3km. Na startu se samozřejmě objevily singly i debly, takže někteří závodníci nestíhali přesedat z lodě z lodě, neboť závodů bylo na programu opravdu hodně.
Z Poděbrad se zúčastnili tito závodníci a závodnice: Veronika Volejníková, Katka Slivanská, Vilma Nedbalová, Martina Rödlová, Ivo Rödl, Michal Kulich, Otto Klemperer, Vojta Schier, Petr Papaj, Jan Pfoff st., Pavel Michl, Dan Hofman, Leoš Pýtr, Hron Martin a Pepa Březina.
Deblové posádky doplnily tradiční deblisti Klára Voženílková SPA, Tereza Kubíčková SHK a David Kotrč ZBR. Chybějící parťáky doplnili Tomáš Nejedlo SHK, Václav Šonka TYN a Sára Schwarzenbachová SPA. Kanoistika Poděbrady

Obr.1 - K2 muži a K2 junioři - poděbradští na červené a bílé lodi

Poděbradští závodníci odvedli velmi kvalitní výkony, většina z nich odpoledne opouštěla závodní areál s medailí na krku, někteří z nováčků slavili tento úspěch poprvé a doufejme, že ne naposled! Gratulujeme všem medailistům a uvádíme celkový výčet získaných kovů napříč celým startovním polem. Podrobné výsledky najdete v příloze na konci článku.

Zlaté medaile získali: 2x Martina Rödlová, 2x Martin Hron, Vilma Nedbalová

Stříbrné medaile získali: Dan Hofman, 3x Vilma Nedbalová, 2x Otto Klemperer, Michal Kulich, 2x Martin Hron

Bronzové medaile získali: Petr Papaj, 2x Otto Klemperer, Ivo Rödl, Leoš Pýtr, Veronika Volejníková Kanoistika Poděbrady
Obr.2 - Michal Kulich MK1 500m

Velký návrat do závodní dráhy si po mnohaleté pauze připravila Martina Rödlová, která vybojovala zlato v závodě veteránek na 500 i 3000 metrů. Gratulujeme a těšíme se na další cenné kovy!