Velká cena Sparty

09.10.2009
Jeden z víkendů počínajícího podzimu je již tradičně vyhrazen pro Velkou cenu Sparty konanou v Praze na Vltavě. Ani tentokráte závodníci oddílu Kanoistika Poděbrady nemohli chybět. I přes nabité mezinárodní startovní pole zaznamenali nejeden třpytivý úspěch.


„Sparta“, přestože patří do skupiny pouťáku, oproti svým kolegům je tak trochu výjimečná. Závodní tratě 200m a jedna míle pro všechny kategorie, jízdy po šesticích, netradiční průběh, večerní vyhlašovací ceremoniál s ohňostrojem, jedny z nejhodnotnějších výher… a to je jen krátký výčet odlišností, kterými sparťané každoročně pozdvihují prapor pouťáků. Letos jsme pak podobně jako vloni mohli na břehu a na vodě zaslechnout i slovenštinu. Člověk neznalý poměrů se povětšinou jen diví, když zjišťuje, že se nejedná o pohárový závod. Kanoistika Poděbrady

Obr.1 - Veronika kontroluje teplotu Vltavy, Michal zachraňuje

Pozornost našich trenérů byla upřena samozřejmě na nejmladší kategorie – benjamínky a žáky. Ti si vedli i v „mezinárodní“ konkurenci velmi zdatně a vylovili z Vltavy nejeden cenný kov. Velkým zklamáním byl pak výkon Daniela Hofmana, který již na minulých závodech překonal historickou hranici 100 medailí, a tak zjevně kvůli ztrátě motivace dojel tentokrát pod stupněm vítězů.

Medailové zisky
Závodník / Posádka / OddílKategorieUmístění
Katka SlivanskáK1 žačky 200m3.místo
Katka SlivanskáK1 žačky míle2.místo
Katka Slivanská, Klára Voženílková SPAK2 žačky 200m2.místo
Katka Slivanská, Klára Voženílková SPAK2 žačky míle2.místo
Vilma NedbalováK1 žačky 200m1.místo
Vilma NedbalováK1 žačky míle1.místo
Vilma Nedbalová, Bára Petrovičová JABK2 žačky 200m1.místo
Vilma Nedbalová, Bára Petrovičová JABK2 žačky míle1.místo
Martin Hron, Pavel Čakarov PPLK2 žáci1.místo
Leoš PýtrK1 žáci3.místo
Ivo RödlMK1 benj.3.místo
Otto KlempererK1 benj.2.místo
Co říci závěrem? Snad jen, aby příští sezona byla natolik úspěšná a nesla se v podobném vodáckém duchu jako sparťanské ukončení té letošní.

Fotogalerie - Velká cena Sparty

Autor: Pavel Michl
Foto: Ramon Nedbal


zpět