Pohár mládeže Chomutov

22.05.2009
V pořadí již druhý závod v letošním seriálu Českého poháru mládeže proběhl během minulého víkendu na Kamencovém jezeře v severočeském Chomutově. A stejně jako v úvodním vystoupení na dlouhých tratích v Sedlčanech, se i zde poděbradští kajakáři představili v dobrém světle.

Pro závodníky byly připraveny celkem čtyři různé délky závodů na vodě a k tomu premiérově, jak pro tuto sezónu, tak v dlouhodobém měřítku, běžecké závody na 1 a 2 km. Ti nejmladší z našeho oddílu, čtyři benjamínci a jedna benjamínka, měli v rozpisu kajakářské závody na 500 m a 2 km a zmiňovaný běh na 1 km. A v obou disciplínách si všichni vedli velmi dobře, vezmeme-li v úvahu skutečnost, že kromě Otty Klemperera sbírají své první závodnické zkušenosti. Právě Otto nenechal nikoho na pochybách, že zimní a jarní přípravu pojal poctivě – na 500 m zvítězil, na 2 km druhý s minimální ztrátou na vítěze a v běhu se dělil o první a druhé místo s obrovským náskokem před dalšími soupeři. Ve své věkové kategorii obsadil krásné třetí místo v běhu čerstvý benjamínek Ivo Rödl. Aby toho nebylo málo, Ottovi se povedlo společně s kolegou z Chomutova Nachtigalem rovněž zvítězit na vodě v deblech na 500 m.

Starším žákovským kategoriím z pohledu našeho oddílu vévodili Vilma Nedbalová a Martin Hron. Oba v singlových kategoriích stanuli na stupních vítězů, a to na 1 km i na 500 m. Kilometrová trať se jela nezvykle po jednotlivcích s časovými rozestupy, což mohlo více závodnickým typům, jež potřebují přímý kontakt se soupeřem, do jisté míry zhoršit výkon. Vilma i Martin ale excelovali - Vilma si dojela pro zlato a Martin pro stříbro. A obdobnou výkonnost prokázali na 500 m, Vilma třetí a Martin druhý.

Kromě těchto úspěchů se podařilo poděbradským kajakářům probojovat na první příčky ještě v kategorii deblů, když Leoš Pýtr společně s parťákem z pražského KVS Adamem Richtrem dopádlovali na třetím místě a Vilma s hradeckou Terezou Kubíčkovou na místě druhém. Těsně pod stupni na bramborovém místě zůstala Kateřina Slivanská s parťačkou Klárou Voženílkovou z pražské Sparty.