Soustředění Račice

18.06.2009
Větru dešti neporučíš! O tom se přesvědčilo všech čtrnáct účastníků na soustředění v Račicích, které se konalo týden před čtvrtým závodem ČP, který proběhne tamtéž. Počasí opět nenaplnilo naše očekávání a ukázalo nám méně přívětivou tvář v podobě hustých, častých přeháněk a neutichajícího větru.


Vítr pravidelně narušoval naše pečlivě naplánované tréninkové fáze, dokonce shazoval a ničil lodě ledabyle položené na štendrech. Vlny byly místy tak velké, že účastníkům s hlubším ponorem tekla voda do lodi vrchem – o to víc, když si zapomněli vzít do Račic šprycku. V sobotu nám sice dle předpovědi deštivá mračna vystřídala slunečná obloha, ale vítr ovládal kanál i nadále. Stejně tak i poslední dvě nedělní fáze byly značně poznamenány větrem, přestože sluníčko už poměrně hřálo. Nezbývá než doufat, že se na následujících závodech potvrdí rčení: "Těžko na cvičišti, lehko na bojišti."
          Naštěstí počasí byla jediná negativní stránka našeho pobytu – výtečně musíme hodnotit stravování "all-inclusive" v dostatečném množství a vysoké chuťové kvalitě, stejně tak ubytování nám poskytlo dostatečné zázemí pro nutnou relaxaci i nějakou tu zábavu, když nás déšť nepustil ven. Snad jen ty matrace by mohly být tvrdší, především starší účastníci působili na ranní fázi poněkud rozlámaně. Kanoistika Poděbrady

Obr.1 - Trocha olomouckých 5 minut po večerce nemůže uškodit...

          Denní tréninkový program se skládal celkem ze tří fází na vodě – ranní, dopolední a odpolední. Studená voda v kanále nám nedovolila vložit i několik fází plavacích. A pokud se někdo koupal, tak to bylo vždy nedobrovolně – buď se cvaknul, nebo to bylo z výchovných důvodů. Tréninkový plán byl postaven tak, abychom závodníky co nejlépe připravili na nadcházející závod ČP na krátkých tratích, trénink samotný pak probíhal přímo v závodních drahách kanálu. Kdo poctivě trénoval, odvezl si domů najetých téměř 100km. Součástí soustředění bylo i filmování a následný metodický rozbor jízdních stylů všech účastníků v audiovizuálním centru. Kromě kompletního družstva B z Poděbrad, společně s námi na soustředění trénovala Klára Voženílková SPA a Pavel Čakarov PPL, kteří sjížděli deblové posádky s Katkou a Hrochem. Družstvo A/RDJ zastoupili Pavel Michl a Dan Hofman. Všichni jmenovaní pak byli pod nekompromisním dohledem trenérské trojice Předseda, Ludva a Mol. Ta bez rozpaků řešila všechny kázeňské poklesky, o které nebyla nouze. Jasným lídrem v tomto odvětví se ukázal Leoš Pýtr, který svůj peprný slovník doplňoval projevy z Poslanecké sněmovny. Mezi jeho největší konkurenty se zařadil Martin Hron a Martin Kysílka – co nedokázali gesty, to doháněli verbálně a rozhodně nezůstali pozadu – což se ovšem nedá říct o výkonech druhého jmenovaného během tréninků na vodě. Kanoistika Poděbrady

Obr.2 - "Už to dojez, štípou mě z toho oči!"

          Fotogalerie tentokrát neobsahuje fotky makajících vodáků, ale máme možnost nahlédnout do života mimo tréninkové fáze – ubytování, stravování, odpočinek, zábava, hygiena...snad přijde čtenářům toto zpestření vhod, méně vhod pak možná některým vyobrazeným. Příjemnou podívanou.

Autor: Pavel Molinari, Foto: Pavel Molinari


zpět