3.závod ČP Račice

15.06.2009
Červen - do Račic jedem! Tímto mottem bychom mohli označit měsíc červen z pohledu poděbradských kajakářů. Během června celkem třikrát navštívíme račický kanál, dvakrát závodně v rámci Českého poháru a jednou přípravně na intenzivním soustředění oddílu. První víkend června byl ve znamení třídenních závodů, nejdelších v celé letošní sezóně.


Račický kanál není třeba představovat. Každoročně se zde koná několik závodů ČP s naší účastí a každý závodník zná kanál jako své boty (a nováčci se rychle seznámí při běhu kolem kanálu, který je často udělován jako odměna za dobré chování). Areál nabídl vylepšené podmínky pro závodníky i diváky (výrazné zlepšení proběhlo v gastronomii), přesto byla celková účast horší, než na nedávném koncertu nejmenovaného "orchideového" dua na přilehlém Řípu. Velmi smutný pohled byl na dekorace závodníků, kterých bylo na stupních vítězů více, než tleskajících diváků pod nimi. Svou roli v tom bohužel sehrálo i velmi chladné a deštivé počasí, které nás provázelo celým prodlouženým víkendem. Doufejme, že naše příští výjezdy do Račic budou více slunečné. Pokud ale existuje v Račicích alespoň jeden prvek, na který se dá sázet s jistotou, pak je to jednoznačně žvýkající šofér oranžového odpadového elektromobilu interně přezdívaný McQueen, který opět předvedl svoji profesionalitu během celého víkendu. Jeho řidičskému zápalu ani stylu žvýkání nelze zhola nic vytknout! Kanoistika Poděbrady

Obr.1 - K4 žačky 500m: Vilma v první díře na žlutém kajaku a Katka třetí díra na bíločerném

A teď už k samotným závodům. Čekaly na nás tratě 200m, 500m, 1000m a 3km, posádky jednotlivců, dvojic a letos prvně i čtyráky. Bohužel nebyly vypsány závody ve veteránských kategoriích, čímž jsme přišli zaručeně o další medaile, ale i tak nemusíme zoufat, celkově si z Račic odvážíme 14 medailí. Bojovali o ně tito závodníci: Veronika Volejníková, Katka Slivanská, Vilma Nedbalová, Jáchym Brodský, Petr Šteigl, Ivo Rödl, Michal Kulich, Otto Klemperer, Vojta Schier, Petr Papaj, Pavel Michl, Vašek Havelka, Dan Hofman, Leoš Pýtr, Martin Hron, Martin Kysílka a Pepa Březina.

Medailové zisky
Závodník / Posádka / OddílKategorieUmístění
Martin HronK1 žáci 500m2.místo
Martin Hron, Pavel Čakarov PPLK2 žáci 500m3.místo
Martin HronK1 žáci 3000m2.místo
Martin HronK4 žáci 500m3.místo
Leoš Pýtr, Tomáš Plašil SPA,
Josef Antoš SPA, Tomáš Veselý SPA
K4 žáci 500m1.místo
Vilma NedbalováK1 žačky 500m3.místo
Vilma NedbalováK1 žačky 3000m2.místo
Vilma Nedbalová, Tereza Kubíčková SHKK2 žačky 500m2.místo
Vilma Nedbalová, Tereza Kubíčková SHK,
Barbora Petrovičová JAB, Tegzová Michaela JAB
K4 žačky 500m1.místo
Katka Slivanská, Klára Voženílková SPA,
Katka Pjajčíková ONV, Karla Zalubilová ONV
K4 žačky 500m3.místo
Katka Slivanská, Klára Voženílková SPAK2 žačky 500m3.místo
Otto KlempererMK1 benj. 500m1.místo
Otto Klemperer, Jiří Nachtigal CHOK2 benj. 500m1.místo
Daniel Hofman, Martin Kucián PAR,
Martin Richter KVS, Martin Tůma KVS
K4 junioři 500m3.místo
Ale nejen medailové výkony stojí za zmínku. I další naši závodníci a závodnice obsadili příčky těsně „pod bednou“ a na pěkných pozicích ve velkém finále (např. Veronika 4.místo, Katka 6.místo atd.). Ivo dokonce svůj boj o třetí příčku těsně před cílem neustál a do cíle byl dopraven na záchranné lodi – což je jistě taky pěkný zážitek, který ne každý okusí na vlastní kůži. Poslední zaznamenání hodný výkon proběhl pak v sobotu v noci na břehu v baru „U medúzy“, kde Vašek Havelka se svým deblovým parťákem zúročili náročnou nezávodní přípravu a protančili se až do rána, čímž se úspěšně vyhnuli chladné noci a mrznutí ve spacáku. Bohužel v neděli ráno nenašli dostatek sil k závodu. Kanoistika Poděbrady

Obr.2 - MK1 benjamínci 500m: Ivo je zachráněn!

Součástí závodů byly opět vložené běžecké závody benjamínků a žáků. A ani tam jsme se neztratili a to díky Oťasovi a Vilmě, kteří vybojovali první místo ve svých kategoriích. Gratulujeme!

Kompletní výsledky závodů najdete na www.kanoe.cz.

Fotogalerie - 3.ČP Račice

Autor: Pavel Molinari, Foto: Pavel Molinari


zpět