7.závod ČP - Kadaň

21.09.2009
Poslední, tedy 7. závod Českého poháru mládeže je po tomto víkendu již minulostí. Uskutečnil se v sobotu 19. září v Kadani a mladí závodníci se tentokrát utkali v jednodenních soutěžích na dlouhé tratě. Závodní vzdálenost přitom byla dvojí: 2 km pro nejmladší, tj. benjamínky a 5 km pro zbývající vyšší věkové kategorie.


Na závodiště bylo ovšem třeba se nejdřív z Poděbrad dostat, což samo o sobě nezní nijak výjimečně a překvapivě. Výjimečný však byl čas odjezdu, který jsme vzhledem ke vzdálenosti severočeského města od Poděbrad a odhadované průměrné rychlosti našeho dopravního prostředku stanovili na pátou hodinu ranní. Díky luxusní lůžkové úpravě vozu ale nebyl pro většinu závodníků i trenérů problém chybějící hodiny dospat a na místo dorazit v dokonalé formě. Cesta dobře ubíhala také proto, že jsme na rozdíl od jiných závodů k cestě použili dálnice, po nichž si naše Avia téměř bezhlučně jen předla.

Nedlouho po příjezdu byli v časovém pořadu závodů zařazeni benjamínci na K2 a benjamínky na singlech. Otto Klemperer tentokrát ve složení s Chomutovským Ondrou Bišickým zajeli pěkné druhé místo. O poznání méně rádi budou na kadaňské vystoupení vzpomínat naši další dva benjamínci Petr Šteigl a Ivo Rödl, kteří po poněkud nevydařeném startu (na fotografii níže; velmi, velmi vlevo od zbytku startovního pole, které již najíždělo do obrátky) ztratili balanc a následně strávili dobrou čtvrthodinu nedobrovolným plaváním různými směry po relativně rozsáhlé vodní ploše Ohře nad Kadaní. Kluci tak bohužel jako první toho dne prověřovali akceschopnost záchranných lodí.. No přežili to ve zdraví a nakonec jim to ani nějak výrazně neubralo na náladě. Kanoistika Poděbrady

Obr.1 - K2 benj. 2000m: Ivo a Petr - zcela vlevo mimo zbytek pole

Závodní den poté plynul svým obvyklým tempem bez vážnějších incidentů a naši kajakáři postupně lovili z Ohře cenné kovy. Velmi důležité z našeho pohledu byly žákovské kategorie. Vilma Nedbalová na K1 předvedla bezchybný výkon a soupeřkám ujela sólo jízdou o dobrých tři sta metrů. Rovněž výborně si vedla Katka Slivanská, která si zajela nejlepší individuální výkon sezóny – 4. místo. Také Leoš Pýtr dosáhl výsledku, který byl překvapením i pro něj samotného, a sice druhého místa. Tento závod, tedy žáků na K1, měl poměrně dramatický průběh a po různých kolizích v něm skončilo několik žhavých adeptů na medaile plaváním v chladných vodách řeky. Obě výše jmenovaná děvčata byla úspěšná také na K2, stejně jako Martin Hron s parťákem z Plzně. Ke svému prvnímu stříbru přidal ještě druhé benjamínek Otto na singlu. Přestože bojoval jako lev a chvílemi to vypadalo, že zaútočí na první místo, dojel si nakonec vyčerpaný, ale spokojený pro krásné druhé místo. Do medailových pozic tentokrát zasáhli i naši junioři, i když je třeba objektivně přiznat, že v této kategorii nebyla konkurence z největších. Celkový medailový výčet je k vidění v tabulce.

Medailové zisky
Závodník / Posádka / OddílKategorieUmístění
Otto KlempererK1 benj. 2000m2.místo
Otto Klemperer, Ondřej Bišický CHOK2 benj. 2000m2.místo
Vilma Nedbalová, Tereza Kubíčková SHKK2 žačky 5000m1.místo
Katka Slivanská, Klára Voženílková SPAK2 žačky 5000m3.místo
Vilma NedbalováK1 žačky 5000m1.místo
Daniel HofmanK1 junioři 5000m2.místo
Petr Papaj, David Kotrč ZBRK2 junioři 5000m2.místo
Leoš PýtrK1 žáci 5000m2.místo
Martin Hron, Pavel Čakarov PPLK2 žáci 5000m2.místo
Po vydařeném závodním dni, a to jak z pohledu dosažených výsledků, tak i počasí, následoval návrat domů. Během cesty ještě proběhla rozsáhlá vědomostní soutěž pro závodníky, protože nejen pádlováním je člověk živ. Schválně, víte i Vy, kde se nejlépe vaří ježek? Kanoistika Poděbrady

Obr.2 - Na správnou odpověď se můžete zeptat Katky, která potvrdila svoji formu nejen na vodě.

Kompletní výsledky (PDF).

Fotogalerie - Kadaň

Autor: Jan Pfoff ml.
Foto: Jan Pfoff ml.


zpět