Formuje se poděbradský čtyřkajak!

15.07.2009
Pro všechny příznivce oddílu máme velice pozitivní zprávu!

Na srpnovém Mistrovství České republiky v Račicích uvidíme zřejmě poděbradský mužský čtyřkajak.Závody čtyřkajaků mužů patří mezi vrcholy všech kanoistických závodů. V minulých letech jsme mohli několikrát vidět i posádku složenou z poděbradských mužů.

Mezi stálice naší lodi patří Luděk Martinek a Jan Pfoff mladší. Ačkoli sami odmítají jakékoli komentáře, v kuloárech se o nich mluví jako o jistých členech posádky. Seznam kandidátů na zbylá dvě místa je široký: Pavel Molinari, František Marek, Pavel Michl, Václav Havelka, Jan Papaj, Ondřej Kříž i veterán Jan Pfoff st.. Jediný mimo hru je Stanislav Marek, momentálně pobývající na Thaiwanu.

V této souvislosti je nutno dodat jednu událost, která se udála na minulých závodech v Račicích. Pavel Michl zde dokázal vybojovat bronzovou medaili na K4 500m! Poděbradská mužská kanoistika byla bez medaile 10 let, než přepsal historii čtyřkajak mladíků ve složení Pavel Michl POD - Šimon Šťastný KVS - Jakub Svárovský SPA - Alexander Horký SOP. „V tom závodě vyšlo úplně všechno. Měli jsme štěstí na los, příznivě nám foukal vítr, dobře jsme trefili start, chytili vlnu a pak už stačil jen výkon za hranicí našich možností, zaváhání soupeřů a bronz byl náš,“ komentují svůj úspěch.

Neodbočujme ale od hlavního tématu. Kdo bude sedět v poděbradském čtyřkajaku na MČR? Nikdo v oddíle není momentálně schopen odpovědi. Dokonce ani na otázku, jaké tratě se pojedou. Ale jedno je velmi pravděpodobné – již za necelý měsíc na kanále v Račicích uvidíme při závodě K4 muži i modře oblečenou posádku - a nebude to Děčín.

PS: A překvapení se v mužské kategorii můžeme dočkat nejen v závodě K4.

Autor: Pavel Michl, Foto: archiv


zpět