11. Poděbradský Pilíř vyhrál Petr Papaj

09.10.2009
Definitivně poslední závod, tentokrát v domácím prostředí, uzavřel letošní sezonu. Za ideálního počasí si ve strhujícím závěru dojel pro vítězství Petr Papaj v závodě na 4km, na poloviční trati slavil zlato Michal Kulich.Na startu se letos seřadilo přesně 20 závodníků, 18 z nich projelo i cílem - dvěma koupajícími se smolaři byli Ivo Rödl a Pepa Březina. Ani letos se nepodařilo odstartovat včas, většina závodníků se v čase startu teprve rovnala u mola, napomenutí startéra si dodatečně vysloužil Pavel Michl, který se byl rozjíždět cca na kiláku, zatímco ostatní stáli vzorně srovnaní na startovní čáre.

Start samotný proběhl úspěšně už na druhý pokus, první pokus byl znemožněn několika staršími závodníky, kteří zkoušeli pozornost a důslednost startéra. Marně. Ten odvedl kvalitní práci, což potvrdily pozávodní zákulisní rozhovory. (Pozn. aut.: Dále nemá cenu se chválit.:)).

Závod na 4km probíhal poklidně až do posledních dvěstě metrů, kde se rozhořel tvrdý boj o medaile v trojici Hofman-Papaj-Pfoff, která měla drobný náskok před zbytkem pole. Nejvíce sil a nejlepší taktiku měl nakonec Petr Papaj, který na posledních metrech sestřelil tuhnoucího Dana Hofmana a o vítězi tak rozhodovaly centimetry. Bronz si bez výraznějšího boje o vyšší příčky odnesl Jan Pepek Pfoff.

Kromě velkého množství diváků a fanoušků sledoval závěrečný finiš starších kamarádů i Michal Kulich, který zvítězil na poloviční trati, částečně díky výpadku soupeřů, ale především předvedl opět sympatický výkon až do posledních metrů své trati a prvenství si zcela zasloužil. Po závodě následovalo tradiční kulturní veselí, které v příjemné atmosféře vydrželo do pozdních hodin navzdory chladnější noci.

Pilíř - 4km
UmístěníZávodník
1.místoPetr Papaj
2.místoDan Hofman
3.místoJan Pfoff ml.
4.místoPavel Michl
5.místoLuděk Martinek
6.místoJan Pfoff st.
7.místoLeoš Pýtr
8.místoVilma Nedbalová
9.místoJan Papaj
10.místoMartin Hron
11.místoKatka Slivanská
12.místoFranta Marek
13.místoOtto Klemperer
14.místoMartin Kysílka
15.místoVeronika Volejníková
16.místoPetr Bednář
17.místoVojtěch Schier
nedojelPepa Březina
nenastoupiliO. Kříž, M. Kříž, M. Rödlová, P. Molinari, V. Havelka
Pilíř - 2km
UmístěníZávodník
1.místoMichal Kulich
nedojelIvo Rödl
nenastoupiliJáchym Brodský, Michaela Lojínová
Fotogalerie - Pilíř

Podrobnosti o minulých ročnících si můžete přečíst v archivu.

Autor: Pavel Molinari
Foto: Tereza Hlavičková, Ramon Nedbalzpět