4.závod ČP Račice

02.07.2009
Ač je to neuvěřitelné, byli jsme už v Račicích potřetí. Na dalším pohárovém závodu. Minule se vše odehrávalo ve znamení chladu a téměř konstantního deště. Tentokrát nám počasí ze začátku také příliš nepřálo. Střídaly se přeháňky s bezsrážkovým zataženem a oblačnem.Tyto, později spíše potenciální, přeháňky však byly problémem pro Iva, který z jistých (či snad nejistých?) důvodů neměl u svého stanu tropiko. To se ovšem z naprosto jistých důvodů nelíbilo Předsedovi, a proto Ivo musel bydlet u konkurenčních benjamínů. První večer podstoupili závodníci povinné rozjetí. Část jich byla za tuto možnost ráda, druhá část by se asi raději věnovala trochu jiným aktivitám, ale musela jej absolvovat chtě nechtě.
Další den se nám zřetelně vylepšilo počasí a naši závodníci absolvovali tratě o vzdálenosti 500m a 1km. Tento víkend byl zvláštní také tím, že se úplně rezignovalo na běhání, což některé členy naší delegace evidentně potěšilo. Bylo tedy více času na nesoutěžní a nepovinné aktivity. Především koupání se v račickém kanálu, které přišlo na řadu hned po zázračném uklidnění počasí. Jelikož je povinné každou mokrou aktivitu i v takto mokrém sportu nahlásit, byly Předsedovy nervy vystaveny solidnímu zátěžovému testu. (Není jen tak celému týmu odkývat žádost o povolení se vykoupat, když chodí po jednom.) Kanoistika Poděbrady

Obr.1 - K4 žáci 500m: Problémy se stabilitou vyřadily posádku z bojů o medaile. Martin Hron - první díra

Jelikož jsem se v podstatě nevěnoval samotné soutěži, udělám tak nakonec. Část benjamínků (Petr Šteigl a Ivo Rödl) začala své čerstvé závodnické zkušenosti úročit medailově, ostatní benjamínci prý medaile přivezou až z příštího, mistrovského závodu. Zkušený benjamín Oťas Klemperer převzal svoji sadu medailí s naprostou samozřejmostí. Starší žáci, Vilma Nedbalová a Martin Hron, potvrdili svoji příslušnost k žákovské špičce, i když její úplný hrot jim pořád ujíždí. Mladší žáci, což jsou Katka Slivanská a Leoš Pýtr, se jim odhodlaně pověsili na paty (zádě) a získali také pár drahých kovů. Martin Kysílka s Pepou Březinou zatím jistí zadní voj.

Medailové zisky
Závodník / Posádka / OddílKategorieUmístění
Martin HronK1 žáci 500m3.místo
Martin Hron, Pavel Čakarov PPLK2 žáci 500m2.místo
Vilma NedbalováK1 žačky 500m2.místo
Vilma Nedbalová, Tereza Kubíčková SHKK2 žačky 500m2.místo
Katka Slivanská, Klára Voženílková SPAK2 žačky 500m3.místo
Otto KlempererMK1 benj. 500m1.místo
Šteigl PetrMK1 benj. 500m3.místo
Rödl IvoMK1 benj. 500m2.místo
Otto Klemperer, Jiří Nachtigal CHOK2 benj. 500m1.místo
Vilma Nedbalová, Tereza Kubíčková SHK,
Barbora Petrovičová JAB, Tegzová Michaela JAB
K4 žačky 500m1.místo
Katka Slivanská, Klára Voženílková SPA,
Katka Pjajčíková ONV, Karla Zalubilová ONV
K4 žačky 500m3.místo
Leoš Pýtr, Tomáš Plašil SPA,
Josef Antoš SPA, Tomáš Veselý SPA
K4 žáci 500m1.místo
Daniel Hofman, Martin Kucián PAR,
Prax Vojtěch LSB, Martin Tůma KVS
K4 junioři 1000m2.místo
Pavel Michl, Šimon Šťastný KVS,
Alexandr Horký SOP, Jakub Svárovský SPA
K4 muži 500m3.místo
Celkové výsledky všech poděbradských závodníků si můžete prohlédnout v této přehledné tabulce (formát XLS). Oficiální výsledky všech jízd i s časy najdete jako vždy na konci článku.

Junioři se se silnou konkurencí prokousávají se střídavými úspěchy ale vzestupnou tendencí. Dan Hofman se podílel na stříbrné K4 na 1000 m. Muž Pavel Michl medailovou sbírku doplnil o bronz za K4 na 500 m. Oba zkušení závodníci Dan i Šaman se zařídili dle své teze: Když chceš medaili, tak vlez někam do čtyřáku a máš to jistý. Veteráni tentokrát nesoutěžili, takže se Předseda plně věnoval starostlivé péči o svěřené hejno. Kanoistika Poděbrady

Obr.2 - Katka, K1 žačky 500m: Vyhraná mezijízda způsobuje úsměv od ucha k uchu :)

Kompletní výsledky ke stažení (PDF)
Krátké tratě - finále
Krátké tratě - vše

Fotogalerie - 4.ČP Račice

Autor: Viktor Nedbal, Foto: Ramon Nedbal, Pavel Molinari


zpět