Letní soustředění Poděbrady

03.08.2009
V druhé polovině července uspořádal náš oddíl letní soustředění, které je nejdůležitější přípravnou akcí před Mistrovstvím ČR. Letos došlo ke změně, když se naším útočištěm stal poděbradský kemp.
Během deseti dnů se všech 17 účastníků (včetně jednoho "zbloudilce" z Prahy), rozdělených do tří skupin, muselo vypořádat s náročným třífázovým tréninkem, který naordinovali trenéři v čele s Pavlem Molinarim. Ten sám na své svěřence dohlížel bedlivým okem a spolu s Janem Pfoffem st. tvořili trenérské pilíře celého soustředění.
Nutno dodat, že zázemí bylo na nejvyšší úrovni, Pepovi Řehákovi (provozovatel kempu, bývalý člen a závodník našeho oddílu v jedné osobě) a veškerému personálu kempu tak patří velké poděkování. Bohužel jsme odhalili, že stravovací návyky některých členů družstva C jsou poněkud "netradiční" a občas bylo náročné je uspokojit. Stejně tak jsme nemohli splnit ani přání Martina Kysílky, který toužil jíst celý týden smažený sýr s hranolkami. Nakonec si ho vychutnal až na závěrečné večeři našeho sportovního pobytu. Kanoistika Poděbrady

Obr.1 - "...a jak se to řídí, když to nemá kormidlo?"

Nesmíme zapomenout poděkovat paní Lídě Křížové za starostlivou přípravu snídaní a panu Petrovi Svobodovi za každodenní dodávku čerstvého pečiva na náš snídaňový stůl. Srdečně gratulujeme trenérovi a čerstvému otci Luďkovi Martinkovi k malému Danielovi, který jistě brzy rozšíří naše řady.
I přes náročný tréninkový program se našel čas na trochu vzdělání v podobě exkurze na místní hydroelektrárnu s odborným výkladem od Mirka Kříže nebo výcviku jízdy na cestovní kanoi pod dohledem exkanoisty, dnes už zarytého kajakáře, Předsedy. Kanoistika Poděbrady

Obr.2 - Exkurze na hydroelektrárně zaujala malé i velké

Ačkoli soustředění trvalo oproti zvyklostem pouze deset dní, všichni si ho užili - na vodě i na břehu. A jak kvalitně natrénovali? To se dozvíme již tento víkend na Mistrovství České republiky v Račicích. Všichni fanoušci a příznivci oddílu jsou samozřejmě zváni.

Fotogalerie - letní soustředění Poděbrady

Autor: Pavel Michl, Pavel Molinari
Foto: Vendula Březinová, Daniel Hofman, Pavel Molinarizpět