Velká Kunratická a Ádrkros

03.12.2009
Praha-Kunratice: I letos se někteří členové našeho oddílu zúčastnili Velké Kunratické. 8.listopadu se do Prahy vydala pouze dvoučlenná výprava – Daniel Hofman a Pavel Michl. 76.ročník slavného terénního běhu absolvovali v osobních rekordech a může je tak mrzet jen slabá účast našeho oddílu, která se oproti jiným rokům rapidně snížila.


Oba borci se vydali na trať až krátce po 12.hodině (pro neznalé-běhá se intervalově po dvojicích již od 10 hodin), a tak si mohli plně užívat trati, i když kvůli „nepřejícímu“ počasí nebyla letošní trať zdaleka tak terénní jako v jiných ročnících. Nezvykle teplých teplot pak využili naši členové k nákupu čepic na horší časy a místa – třeba do bojových letounů. Daniel absolvoval závod za 16:01, Pavel 18:39, čímž si oba vylepšili svá maxima. Kompletní výsledky můžete nalézt www.velkakunraticka.cz. Za zmínku stojí čtvrté místo kajakáře pražské Dukly a českého reprezentanta Jana Součka.
Doufejme, že se příští rok vydá do Kunratického lesa početnější výprava našich aktivních závodníků – tento závod totiž stojí za to!Obr.1, 2 - Dan (vlevo) a Pavel zachyceni v akci na Kunratické

Adršpach: Den před Velkou Kunratickou se v Adršpašských skalách běžel druhý podzimní závod, jehož se již také pravidelně účastníme. Jako loni na start nastoupili Míša Lojínová a Honza Pfoff ml. Tentokrát však večerní příprava neprobíhala u Tošováka jako minulý rok (podrobnější informace je možné najít v archivu našich stránek) a zřejmě i díky tomu bylo umístění obou zúčastněných výrazně lepší.
Přesto byl závod opět velmi náročný. Počasí nám o víkendu sice přálo, jak už bylo uvedeno výše, ale velice členitý terén s mnoha prudkými stoupáními a seběhy výrazně prodlužuje celkový čas přibližně devítikilometrové trati. Zcela zásadní byla pozice na startovní čáře – ta v tomto závodě rozhoduje. Naštěstí, oba naši běžci byli poučeni z loňska a na lajně podupávali už čtvrt hodiny před výstřelem. Narozdíl od Velké Kunratické je zde totiž start hromadný, kdy po zhruba 500 metrů dlouhém a relativně širokém úseku mírně zvlněným terénem následuje těžké stoupání v cca 1 m širokém, či spíše úzkém, koridoru. Start hromadný, kategorie od žáčků až po veterány a pokud jste zaspali na startu, máte v tuto chvíli zajištěn o několik minut horší celkový čas. Jak to tedy dopadlo – Honza doběhl v čase 40:46 na celkové 68. příčce, Míša 45:29 na celkovém 134. místě, ovšem zároveň na 9. ve své kategorii. Oproti loňsku tedy významný skok a kdo nevěří, ať tam běží!

Autor: Pavel Michl, Jan Pfoff ml.
Foto: Pavel Michlzpět