Velkou Kunratickou poděbradští kanoisté nevynechali

29.11.2012
Hned čtveřice odvážných běžců z našeho oddílu se zúčastnila 79. ročníku Velké Kunratické, náročného krosového závodu v pražském Kunratickém lese. Tvrdé jádro Pavla Michla a Daniela Hofmana, kteří se zúčastnili několikátého ročníku v řadě, doplnili Petr Papaj a nováček Otto Klemperer.


Souboje se zrádnými kopci a ledovými potoky se zúčastnil také Michal Pfoff, jeho dres však nesl barvy pražské Dukly. Díky relativně vlídnému počasí trať závodu vydržela bez bahna, což napomohlo vytváření osobních či jiných rekordů. I někteří naši běžci si na 3100 metrů dlouhé trati vylepšili svá maxima, nejlépe dopadl Daniel Hofman s časem těsně pod 15 minut. Nutno dodat, že tím o několik vteřin porazil olympijskou vítězku ve veslování Miroslavu Knapkovou. Vedle ní se na startu objevila i další slavná jména, například stříbrný kajakář z Londýna Vavřinec Hradílek. Kanoistika Poděbrady

Obr.1 - Zleva Petr Papaj, Otto Klemperer a tvrdé jádro Pavel Michl & Dan Hofman

Výpravu poděbradských kanoistů doplnil Jan Pfoff, který se ujal role fotografa a fanouška. A mohl jen s úsměvem na rtech sledovat, jak jeho syn Michal v jednom z kopců padá a mění svůj premiérový start v kaskadérskou show. Rozhodně však nebyl sám, pádů a karambolů bylo jako každý rok k vidění mnoho.

Celkové výsledky naleznete na www.velkakunraticka.cz.

Autor: Pavel Michl
Foto: Jan Pfoff st.


Další tradiční podzimní záležitostí jsou testy SCM pro sezonu 2013, kterých se již několik let zúčastňují zástupci našeho oddílu. Připomenu, že se jedná o vstupní testy do Sportovního centra mládeže, což je program podporující mladé nadějné závodníky. Předpokladem pro pozvání na testy jsou stabilní a kvalitní výsledky na všech pohárových závodech během letošního roku. Za své výkony na vodě byli nominováni Katka Slivanská, Otto Klemperer a nově i Petr Šteigl, který na soupisce vystřídal Leoše Pýtra. Všichni tři uvedení úspěšně splnili požadovaná vstupní kritéria (složeny ze silové části v posilovně, běhu a plávání) a díky nim budeme mít další rok tři poděbradské závodníky v SCM. Gratulujeme k tomuto úspěchu.

Autor: Pavel Molinari


zpět