Velkou Kunratickou poděbradští kanoisté nevynechali

29.11.2012

Hned čtveřice odvážných běžců z našeho oddílu se zúčastnila 79. ročníku Velké Kunratické, náročného krosového závodu v pražském Kunratickém lese. Tvrdé jádro Pavla Michla a Daniela Hofmana, kteří se zúčastnili několikátého ročníku v řadě, doplnili Petr Papaj a nováček Otto Klemperer.

14. Poděbradský Pilíř skončil vítězstvím Petra Papaje

31.10.2012

Předpověď počasí na druhý říjnový víkend, kdy se závod konal, byla velmi neradostná. Proto mnoho závodníků (především starších kategorií) do poslední chvíle odkládalo rozhodnutí o svém startu právě na základě klimatických podmínek. Slunce nakonec všechny překvapilo a účast byla lepší než v minulém roce.

Závod olympijských nadějí Szeged

25.09.2012

V závěru třetího zářijového týdne se na závodním kanálu Maty-ér v maďarském městě Szegedu konal další ročník stále významnějších mezinárodních „Závodů olympijských nadějí“. Postupem času se z tohoto skromného měření sil mladých závodníků středoevropských zemí (ČR, SK, PL, HU) stala velmi prestižní akce.

Maraton Týn nad Vltavou

21.09.2012

Maratonský víkend nebyl ve znamení pěkného počasí - slunko téměř nevykouklo, rtuť v teploměru nevyšplhala na 20°C. Naštěstí nás nezastihl déšť, což bylo pro všechny ubytované pod stanem pozitivní. Protože tělocvičny využívané na nocleh byly již obsazené, donutila nás situace přenocovat právě ve stanech - neobvykle na pravém břehu.

MČR Račice

03.08.2012

Mistrovství České republiky v Račicích letos, naprosto nezvykle, odstartovalo ve čtvrtek ve 14h. Proto se náš oddíl na místo konání vydal již ve středu ve čtyři hodiny odpoledne. Předzávodní večer jsme pak vyplnili stavěním stanů, plachty a seznamováním se s programem prvního závodního dne.

Letní soustředění

25.07.2012

Letní soustředění se již druhým rokem konalo na jezeře, v oné pohodlné a příjemné chatičce. Role paní hospodyňky se ujal již tradičně Předseda. Každé ráno a odpoledne na nás tedy čekal dobrý čaj a housky s marmeládou. Po takto vydatných snídaních a svačinách jsme se přemísťovali na loděnici, kde nás čekalo to správné trénování.

MEJ & U23 Montemor-o-Velho Portugalsko

22.07.2012

Věrní čtenáři našich stránek již jistě nedočkavě čekají na informace o nedávno skončeném mistrovství Evropy juniorů a mládeže do 23 let; v následujícím příspěvku jsou tedy zachyceny nejdůležitější momenty z těchto letos nejvyšších juniorských soutěží, a to jak z pohledu poděbradské kanoistiky, tak celé reprezentace ČR.

2. nominační závod Račice

18.06.2012

Jak bylo avizováno v předchozím příspěvku, první červnový víkend proběhly nominační závody mládeže na závodním kanále v Račicích
– a z pohledu poděbradské kanoistiky se jednalo o historicky
jedny z nejúspěšnějších závodů, co se týká individuálního
úspěchu.

2. závod ČP Sedlčany

21.05.2012

O víkendu 12. a 13. května se konal další závod seriálu Českého poháru mládeže, a sice na přehradní nádrži v Sedlčanech. Přestože počasí závodníkům ani tentokrát, jak je již v Sedlčanech zvykem, vůbec nepřálo, odjížděli poděbradští ze závodiště v neděli v podvečer spokojeni.

MČR dlouhé tratě Praha

25.04.2012

Po loňské severočeské zastávce v úvodu sezony jsme se letos opět vrátili do Prahy na Císařskou louku, kde se konalo Mistrovství ČR na dlouhých tratích, konkrétně se závodilo na tratích o délce 5km a 2km. Naše skromná výprava vybojovala dvě medaile a spoustu cenných zkušeností - i plaveckých.

Zimní soustředění Strážné 2012

08.03.2012

Tak jako každý rok, tak i letos jsme absolvovali zimní běžkařské soustředění na chalupě u Michlů ve Strážném. Pokud jsme si někdy stěžovali na nedostatek sněhu, tak letos tomu bylo právě naopak a bohatá sněhová nadílka nás provázela celým únorovým týdnem, kdy se soustředění konalo.

König Ludwig Lauf

22.02.2012

I v tomto roce se borci z oddílu Kanoistika Poděbrady zúčastnili běžkařského maratonu, známého König Ludwig Laufu. Ten se konal pár týdnů po Jizerské padesátce a nutno dodat, že oba tyto závody byly negativně poznamenány rozmary počasí. Nyní se blíže podívejme na naši účast v zahraničním závodu.

Silvestrovský běh 2011

02.01.2012

Tradice se musí dodržovat a tak sedmý Silvestrovský běh startoval opět v 10:00. Na sklonku roku 2011 se proběhnutím o délce 5,5km přišlo protáhnout celkem deset bežkyň a běžců - ať už to byli naši aktivní závodníci nebo sportovně založení fanoušci oddílu. Všichni tak udělali i poslední den v roce něco pro své zdraví.


zpět na Archiv