14. Poděbradský Pilíř skončil vítězstvím Petra Papaje

31.10.2012
Předpověď počasí na druhý říjnový víkend, kdy se závod konal, byla velmi neradostná. Proto mnoho závodníků (především starších kategorií) do poslední chvíle odkládalo rozhodnutí o svém startu právě na základě klimatických podmínek. Slunce nakonec všechny překvapilo a účast byla lepší než v minulém roce.


I přes několik odhlášek na poslední chvíli jsme nakonec letos viděli na startu více závodníků, než bylo v posledních dvou letech zvykem. Zásluhu na tom mělo nejen rozrůstající se družstvo nejmladších benjamínků. Role startéra se ujal Předseda, který se tentokrát musel spokojit s pohybem na břehu z důvodu rekonvalescence svého sportem zničeného ramene. Po drobném napomenutí očividných pokusů o ulitý start, bylo pár minut po 14h hodině odstartováno. Vzhledem k faktu, že i autor článku neuváženě usedl do kajaku a rozšířil startovní řadu, budou následující řádky čistě osobním prožitkem ze závodu, tradiční objektivní pohled nebyl v tomto případě možný.
        Start. Nedochází k žádným výrazným třenicím, náhle je slyšet od levého břehu výkřik. Nevnímám, bojuji s vlnou Katky. 150m po startu jsem zahlcen a Katka se vzdaluje i s vlnou. 200m. Nemůžu, potřebuju se někoho chytit. Najednou mě zprava předjíždí Leoš a Oťas, jak se mohli ocitnout za mnou? Těch se každopádně nechytnu. Ludva vlní kus přede mnou Hrochovi a má vyhráno. Víc dopředu už nevidím. Na Frantu nečekám, to je poslední varianta. Ha, už mě dojela i Ludmila, konečně vlna. Do pr..., já se neudržím ani jí...kdybys vole trochu trénoval...je za tebou vůbec ještě někdo? Do otáčky dojíždím se Šamanem a Veronikou ve třech, nic výjimečného se neděje. Dolu se držíme stále ve třech, konečně lidi s mojí výkonností. Nájezd do spodní otáčky, co to ta Veronika dělá? Chce mě z..asit zprava a najíždí mi do pádla...? To je úroveň. Náhle Veronice padá číslo - asi vítr. Výjezd z otáčky a celý třetí kilák ve znamení společného úniku Veronice spolu se Šamanem. Vyšlo to, do posledního čtvrtého kiláku vjíždíme už bez ní a domlouváme strategii na divácky atraktivní závěr. Moje o deset let starší bílá svalová vlákna nemají proti Šamanovi šanci, ale musí to vypadat navenek důstojně. Skupinku před námi doplnil po nechtěné koupeli Oťas, zřejmě ho někdo z těch divočáků na čele sundal. Cíl se blíží a s ním i konec utrpení. Sto metrů před cílem dávám pokyn k závěru. Křeč, křeč...křeč...ta stovka nebyla nikdy tak dlouhá. Ááááááá...jsem v cíli. A teď si dám zaslouženou Plzeň. Za rok budu víc trénovat...možná...

Konečné výsledky

Pilíř - 4km
UmístěníZávodník
1.místoPetr Papaj
2.místoLeoš Pýtr
3.místoDaniel Hofman
4.místoKatka Slivanská
5.místoJan Pfoff ml.
6.místoMartin Hron
7.místoOtto Klemperer
8.místoLuděk Martinek
9.místoLudmila Koberová (TYN)
10.místoPavel Michl
11.místoPavel Molinari
12.místoVeronika Volejníková
13.místoFrantišek Marek
Pilíř - 2km
UmístěníZávodník
1.místoMichal Kulich
2.místoVojta Novotný
3.místoBořík Vojtíšek
4.místoHubert Žďárský
5.místoNikita Velechovský
Na závěr pohled do výsledků závodů z konce sezóny - jednodenní Černožice a dvoudenní Velká cena Sparty Praha. Za zmínku určitě stojí historicky první výhra smíšeného poděbradského čtyřkajaku (P.Papaj, L.Pýtr, O.Klemperer, K.Slivanská) v Černožicích.

Černožický kilometr - výsledky
Velká cena Sparty - míle

Fotogalerie - Pilíř 2012

Autor: Pavel Molinari
Foto: Eva Molinariová


zpět