MČR dlouhé tratě Praha

25.04.2012
Po loňské severočeské zastávce v úvodu sezony jsme se letos opět vrátili do Prahy na Císařskou louku, kde se konalo Mistrovství ČR na dlouhých tratích, konkrétně se závodilo na tratích o délce 5km a 2km. Naše skromná výprava vybojovala dvě medaile a spoustu cenných zkušeností - i plaveckých.


První úspěšnou medailistkou se stala v sobotním závodě singlkajaků na trati 5km Katka Slivanská, která tak potvrdila i po zimní závodní pauze svoji převahu v kategorii dorostenek. Druhý kov získal v nedělním závodě deblkajaků na stejně dlouhé trati Leoš Pýtr, který o den dříve skončil na singlkajaku tešně pod stupni vítězů na čtvrtém místě.
Kategorii mužů za náš oddíl zastupoval jen Petr Papaj, který nezajel závod podle svých představ, ani podle své slušné aktuální formy z tréninků.
Naopak ve velmi dobrém světle se ukázali v kategorii žáků jak Petr Šteigl, tak Ivo Rödl. Druhý jmenovaný však okusil na deblkajaku i teplotu Vltavy a závod nedokončil. Akceschopnost záchranářů si vyzkoušela rovněž Martina Rödlová a po ní i Veronika Volejníková na deblu. Na singlu předvedla Verča výkon na hranici svých možností, ale do cílového umístění výrazněji nepromluvila.
Mezi dorostenci nás kromě Leoše zastupoval také Otto Klemperer a Martin Kysílka, oba závod dokončili v druhé polovině startovního pole, na jejich umístění se negativně podepsaly zdravotní potíže i karamboly během závodu. Škoda. Oťas si pak spravil chuť alespoň v neděli na deblu, kde dojeli s Jiřím Nachtigalem na vynikajícím pátém místě.
Zapomenout nesmíme ani na naše benjamínky, kteří se zúčastnili pouze nedělního závodu singlkajaků na trati 2km. Nejzkušenější z trojice, Michal Kulich, obsadil parádní šesté místo v početném poli. Vojta Novotný pak dokončil na 9. a Bořek Vojtíšek na 22.místě.

Kanoistika Poděbrady

Obr.1 - V popředí Leoš Pýtr na deblu s Pavlem Čakarovem (PPL)...

Kanoistika Poděbrady

Obr.2 - ...kteří si dojeli pro třetí místo.

Kanoistika Poděbrady

Obr.3 - Katka Slivanská (v modrém) bojovala těsně celý závod s Michaelou Tegzovou (JAB),...

Kanoistika Poděbrady

Obr.4 - ... kterou v závěru pokořila o loď a získala tak mistrovský titul.

Kanoistika Poděbrady

Obr.5 - Otto Klemperer na háčku s dlouholetým parťákem Jirkou Nachtigalem (CHO)

Kanoistika Poděbrady

Obr.6 - Veronika Volejníková (v červeném) si vzala na závod svoje talismany pro štěstí...

Kanoistika Poděbrady

Obr.7 - ... ale od společné koupele s Ludmilou Koberovou (TYN) jí nezachránily.

Kompletní výsledky ke stažení (PDF)

MČR Praha - sobota
MČR Praha - neděle

Autor: Pavel Molinari
Foto: www.kanoe.cz


zpět