Se lvíčkem na prsou

28.05.2011
O minulém víkendu se v tradičním dějišti nejvyšších kanoistických soutěží v České republice, na račickém závodním kanálu, konal velice prestižní druhý díl celkově čtyřdílného světového poháru v rychlostní kanoistice.

A jednalo se skutečně o jednu z největších letošních akcí z pohledu světové rychlostní kanoistiky. Podle oficiálních stránek závodů bylo přihlášeno téměř 600 závodníků, a to včetně absolutní světové špičky. Kromě tradičních kanoistických velmocí, jako je například Německo, Maďarsko, Rusko, či Polsko, byli na startu k vidění závodníci i ze skutečně exotických zemí – Seychelských ostrovů, Chile nebo kupříkladu Iránu. Celkem bylo oficiálně uváděno 45 zemí. Kanoistika Poděbrady

Obr.1 - Michal Pfoff & Jaroslav Klap

Česká republika byla zastoupena kompletní reprezentační sestavou – a na tomto místě bychom rádi uvedli, že v disciplíně mužských deblkajaků na 200m trati měla přeneseně zastoupení také poděbradská kanoistika. Do lodi usedl společně se svým parťákem z pražské Dukly Jardou Klapem bývalý poděbradský člen Michal Pfoff. Na stejné trati a ve stejné disciplíně nastoupil také další bývalý člen poděbradské kanoistiky, Jiří Kraft. Michal se bohužel se svým deblistou neprobojovali dále než do semifinále, úspěšnější byl Jirka se svým kolegou Branem Tarkuličem, kteří dosáhli na 8. místo ve finále B.