Poděbradské kajakářky na světových soutěžích 2011

09.10.2011

V pomalu končící závodní sezóně roku 2011 měla poděbradská kanoistika opět zastoupení na vrcholných kanoistických soutěžích. Svou zásluhu na tom měla především dorostenka Katka Slivanská, která se letos díky své výkonnosti nominovala nejprve na mistrovství Evropy a poté dokonce mistrovství světa juniorů.

13. Poděbradský Pilíř ovládl Petr Papaj

09.10.2011

Po lonškém bronzu a výhře v roce 2009 si letos Petr Papaj opět sáhl na vítězství v domácím podzimním závodě Poděbradský Pilíř. V první trojici ho doplnili na druhém místě Daniel Hofman a třetí pozici vybojoval Leoš Pýtr. Celkem protnulo cílovou pásku všech 14 závodníků, nikdo se necvaknul ani neodstoupil.

Maraton Týn nad Vltavou

27.09.2011

Posledním pohárovým závodem bylo Mistrovství ČR v maratonu, které se tradičně koná v Týně nad Vltavou. Ani letos tomu nebylo jinak. Zatímco loni nás cestou na závodiště potkaly technické potíže s Avií, tentokrát proběhlo vše bez potíží a naše výprava se včas dostavila na start bojovat o poslední důležité medaile a body do celkového hodnocení.

Mistrovství ČR krátké tratě

07.09.2011

Letošní mistrovství České republiky na krátkých tratích bylo nově rozděleno na dva prázdninové víkendy, starší závodníci bojovali v Račicích a ti mladší o týden později v Sedlčanech. Náš oddíl má zastoupení ve většině věkových kategorií, takže jsme vyrazili do obou destinací.

Letní soustředění

23.07.2011

Ustálený tok tréninkových dní, bývá osvěžen několika málo akcemi, které svěřencům přinášejí vzruch a zábavu, neboť ve zmatku, který logicky s přípravou těchto podniků nastává, podaří se mnohdy nepozorovaně i štulec předsedovi pod žebra uštědřit. V našem oddíle těšíváme se proto zvláště na Pilíř, pořádaný na podzim, ...

Nominační závod Račice, regata Brandenburg

23.07.2011

Okolo čtvrté hodiny odpolední dne 2. června začínalo být v Předsedově ulici poněkud rušněji, neboť se sem začali sjíždět závodníci a závodnice z našeho oddílu. Po krátké organizační chvilce jsme již byli kompletní, včetně předsedovi originální vyměkčené karimatky a mohlo se vyrazit směr Račický kanál.

Český pohár mládeže Sedlčany

28.05.2011

Sedlčanské závody konané ve dnech 14. a 15. května byly letos prvním celostátním testem závodníků na krátkých tratích, které naznačily výkonnost mladých kajakářek a kajakářů na olympijské dvoustovce i pětistovce. Doplňujícím bodovaným závodem ČP byla dlouhá trať 3 km, respektive 2 km pro benjamínky.

Se lvíčkem na prsou

28.05.2011

O minulém víkendu se v tradičním dějišti nejvyšších kanoistických soutěží v České republice, na račickém závodním kanálu, konal velice prestižní druhý díl celkově čtyřdílného světového poháru v rychlostní kanoistice.

Dlouhé tratě Ústí nad Labem

28.04.2011

Pět zlatých medailí a tím pádem i pět mistrovských titulů na dlouhých tratích si přivezli naši závodníci a závodnice z prvních letošních závodů, které se konaly o uplynulém víkendu v Ústí nad Labem. Dále se nám podařilo vybojovat tři stříbrné kovy, celkem tedy naše výprava získala 8 blyštivých placek.

Zimní soustředění Strážné 2011

02.03.2011

Žádnému příznivci Poděbradského oddílu rychlostní kanoistiky jistě neuniklo, že se nedávno konalo zimní soustředění, jakožto vrchol zimní přípravy. Soustředění proběhlo tradičně ve Strážném v Krkonoších v termínu od 7.2.2011 do 13.2.2011 a nyní je na místě celou akci zhodnotit.

Jizerská 50 & König Ludwig Lauf

17.02.2011

Jako každý rok i letos se někteří naši členové zúčastnili dvojice závodů v bězích na lyžích – Jizerské padesátky a německého běhu König Ludwig Lauf poblíž Mnichova. Vzhledem k délkám vypisovaných tratí , tedy 50km resp. 42 km, se těchto akcí stále účastní spíše jen starší členové – trenéři, ale postupně se k nim přidávají i mladší, ve věku kolem 20 let.

Silvestrovský běh 2010

02.01.2011

Silvestr - a je to zase tu. Na sklonku úspěšné sezony se znovu setkáváme na posledním sportovním klání tohoto roku a to na Silvestrovském běhu. Start byl naplánován na desátou dopoledne, společně jsme se vydali na soutok Labe a Cidliny na Silvestra už pošesté.


zpět na Archiv