Mistrovství ČR krátké tratě

07.09.2011
Letošní mistrovství České republiky na krátkých tratích bylo nově rozděleno na dva prázdninové víkendy, starší závodníci bojovali v Račicích a ti mladší o týden později v Sedlčanech. Náš oddíl má zastoupení ve většině věkových kategorií, takže jsme vyrazili do obou destinací.

Račické závodní klání bylo třídenní a nezúčastnili se ho jen žáci a benjamínci, kteří bojovali o medaile až v Sedlčanech. Naši závodníci získali v Račicích celkem dvanáct medailí (6-3-3), sbírku pak rozšíříli o dalších osm kusů (6-0-2) v Sedlčanech na celkových 20 blyštivých placek! Tento skvělý výsledek je odměnou pro všechny, kteří se po celý rok poctivě přípravují a nešidí ani docházku ani tréninkové nasazení. Největšími medailovými tahouny byli Otto Klemperer, Vilma Nedbalová a Kateřina Slivanská, která má letos vynikající sezonu naplněnou finálovou účastí na Mistrovství Evropy juniorů v Záhřebu a Mistrovství světa juniorů v Brandenburgu.

Vedle pozic na bedně jsme získali i několik nepopulárních čtvrtých míst a spoustu bodovaných umístění v první devítce - protože právě tolik lodí jezdí ve finále. Podrobné výsledky z obou závodních víkendů naleznete na konci článku. Kanoistika Poděbrady

Obr.1 - Stříbrná Vilma (druhá zleva) a zlatá Katka (čtvrtá zleva) po závodě K2 dky

Kanoistika Poděbrady

Obr.2 - Zlatá veteránka Martina Rödlová, medaile předával kanoistická legenda Petr "Čáp" Procházka

Obr.3 - K1 dorostenky 200m - Katka Slivanská na třetím místě

Obr.4 - K1 muži F2 200m - V dráze 5 Daniel Hofman a Luděk Martinek, v dráze 6 Petr Papaj a David Kotrč (ZBR). Nutno dodat, že Papikovo vítězné gesto nebylo na místě, protože malé finále vyhrála loď s číslem 5 s "náskokem" 40 tisícin vteřiny!