Český pohár mládeže Sedlčany

28.05.2011
Sedlčanské závody konané ve dnech 14. a 15. května byly letos prvním celostátním testem závodníků na krátkých tratích, které naznačily výkonnost mladých kajakářek a kajakářů na olympijské dvoustovce i pětistovce. Doplňujícím bodovaným závodem ČP byla dlouhá trať 3 km, respektive 2 km pro benjamínky.

Bojovat o cenné kovy a body do MČR družstev a Českého poháru jednotlivců odjelo Avií z Poděbrad spolu s trenéry 10 závodníků, když doma zůstal pouze nemocný Martin Kysílka. V početném startovním poli se ani tentokrát naši závodníci neztratili a vylovili z místní přehrady 6 zlatých, 1 stříbrnou a 4 bronzové medaile.

SOBOTA

Dopoledne probíhaly rozjížďky na trati 500 metrů v jednotlivých kategoriích jak v singlech, tak v deblech a urputně se bojovalo o postup do odpoledních finálových jízd. Každý chtěl uspět co nejlépe a tak se podařilo postoupit většině našich závodníků.
Jak se tedy dařilo našim zástupcům ve finálových závodech? Ohlédnutí začněme pěkně popořádku od nejmladší kategorie benjamínků až po kategorii dorosteneckou.

BENJAMÍNCI
V kategorii MK1 Bci C se ve finále představil náš nejmladší závodník Michal Kulich, který si vedl znamenitě, když s velkým náskokem ovládl startovní pole a za vítězství obdržel zasloužené zlato. Ve finále A kategorie starších benjamínků MK1 Bci se neztratil Ivo Rödl a po dobrém výkonu obsadil 8.místo.

ŽACTVO
Veronika Volejníková, potýkající se zdravotními problémy zabojovala a ve finále B K1 žačky obsadila velmi pěkné 2.místo hned za svou deblovou partnerkou a naznačila tímto výkonem, že má při zvýšeném tréninkovém úsilí i na finále A.Ve finále A K2 pak Veronika spolu s partnerkou Ludmilou Koberovou (TÝN) vybojovala vcelku překvapivě 6.místo. Otto Klemperer spolu s Jiřím Nachtigalem (CHO) ve finále A K2 zvítězili a získali zlato před trojicí pronásledovatelů. Ve finále B K2 se úspěšně představil Petr Šteigl spolu s novým partnerem Janem Jandou (KAD) kde obsadili velice slušné 4. místo. Ve finále A K1 Otto Klemperer ve velmi vyrovnaném závodě obsadil ve finiši nepopulární 4. místo a Petr Šteigl ve finále C 3. místo. Kanoistika Poděbrady

Obr.1 - Michal Kulich přebírá diplom na příčce nejvyšší

DOROST
Leoš Pýtr se představil ve finále A K1 dorostenců a po kvalitním výkonu obsadil 6. místo za vesměs o rok staršími soupeři. Místo ve startovní listině finále B K1 si zaslouženě vybojoval Martin Hron, kde obsadil solidní 3.místo. Do finále A závodu K2 dorostenců se z rozjížděk probojovali hned dva zástupci našeho oddílu - Leoš Pýtr spolu s Pavlem Čakarovem (PPL), kteří po velmi dobrém výkonu skončili na 4. místě a také nově utvořená posádka Martin Hron spolu s Tadeášem Firichem (USK), která obsadila 8.místo což je slibný začátek deblové spolupráce. Také do finále A K1 dorostenek se probojovala obě naše děvčata; Kateřina Slivanská, která ve vyrovnaném závěrečném souboji skončila na 3.místě a získala bronz, a také Vilma Nedbalová, která obsadila 5.místo. Závěrečným závodem sobotního programu z našeho pohledu bylo pak finále A dorostenek K2. Ze zaslouženého vítězství v tomto závodě a ze zlaté medaile se radovala Kateřina Slivanská spolu s Klárou Voženílkovou (SPA) a z 2. místa i stříbrné medaile pak Vilma Nedbalová spolu s Terezou Kubíčkovou (SHK). Kanoistika Poděbrady

Obr.2 - A ještě jednou Michal, tentokrát při vloženém běžeckém závodě

NEDĚLE
Také nedělní dopoledne bylo zasvěceno rozjížďkám, tentokrát však na trati 200 metrů v jednotlivých kategoriích jak v singlech, tak v deblech o postup do odpoledního finále. Po jeho skončení se odpoledne ještě konaly závody na dlouhé trati 2 km MK1 benjamínci a 3 km K1 ostatní.

BENJAMÍNCI
V závodě na 2 km v kategorii MK1 Bci A se v dobrém světle představil Ivo Rödl a ve velmi silné konkurenci 27 závodníků obsadil velmi pěkné 6. místo. Taktéž v závodě na 2 km v kategorii MK1 Bci C úspěšně bojoval s početným polem soupeřů náš Michal Kulich a znovu dosáhl na bednu, když obsadil krásné 3. místo a získal tak bronz.

ŽACTVO
Otto Klemperer pokračoval ve svých kvalitních výkonech a ve finále A K1 na 200 metrů obsadil 3. místo. V zvodě K1 žáků na 3 km unesl roli jednoho z favoritů a zaslouženě si s dostatečným náskokem dojel pro 1. místo a zlatou medaili. V tomto závodě startoval také Petr Štaigl, který obsadil celkové 18.místo. Kanoistika Poděbrady

Obr.3 - K2 dorostenky - Katka Slivanská a Klára Voženílková se zlatými medailemi

DOROST
Leoš Pýtr ve finále A K1dorostenců na 200 metrů přesvědčil, že ve své kategorii patří mezi naši závodní špičku a obsadil velmi pěkné 5.místo. Martin Hron na stejné trati ve finále B obsadil obstojné 2.místo. Ve finále A K2 na 200 metrů Leoš Pýtr se svým parťákem Pavlem Čakarovem prohráli souboj o bronz se svými soupeři o pouhých 0,33s - a skončili na 4.místě. V závodě K1 na 3 km dorostenců startovali tři naši borci. Nejlépe si vedl Leoš Pýtr, který svedl tuhý boj o medaili, avšak o špičku lodi skončil na nejméně oblíbeném 4. místě. Martin Hron skončil na 17. místě a Josef Březina na 29.místě. Také ve finále A K1 dorostenek na 200 metrů jsme měli dvojí zastoupení. Kateřina Slivanská vybojovala 3. místo, zatímco Vilma Nedbalová opět dojela na 5.místě. Ve finále K2 na 200 metrů vybojovala Kateřina Slivanská spolu s Klárou Voženílkovou (SPA) 1.místo a zlato,Vilma Nedbalová s Terezou Kubíčkovou (SHK) pokračovala ve sbírce čtvrtých míst z těchto závodů. Závěrečným závodem víkendu byl závod K1 dorostenek na 3 km.V mohutném a vyrovnaném finiši čtyř závodnic měla nejvíce sil Kateřina Slivanská a těšila se tak ze zisku zlata před druhou Bárou Petrovičovou (PAR), třetí Terezou Kubíčkovou (SHK) a - opět - čtvrtou naší Vilmou Nedbalovou. Kanoistika Poděbrady