13. Poděbradský Pilíř ovládl Petr Papaj

09.10.2011
Po lonškém bronzu a výhře v roce 2009 si letos Petr Papaj opět sáhl na vítězství v domácím podzimním závodě Poděbradský Pilíř. V první trojici ho doplnili na druhém místě Daniel Hofman a třetí pozici vybojoval Leoš Pýtr. Celkem protnulo cílovou pásku všech 14 závodníků, nikdo se necvaknul ani neodstoupil.

Teplé babí léto naplno hřálo i prvního října, kdy se ve 14h připravoval začátek dalšího ročníku Pilíře. Závodníci se v průběhu řazení na pomyslné startovní čáře chovali ukázněně, snad jedině Dan měl malý morální problém se svým přiděleným číslem "1" (nejméně výhodná levá pozice), a tak se snažil získat malou výhodu na startu. Startér znalý nekalých triků z vlastní praxe, navíc vybavený novým oddílovým megafonem, neměl problém vyrovnat si celé pole pěkně "do lajny". Start se povedl hned na poprvé, což nebylo na minulých ročnících pravidlem. Kanoistika Poděbrady

Obr.1 - Vedoucí skupinka závodníků

Při startu ani během samotného závodu překvapivě nedocházelo k žádným větším třenicím ani závodním překvapením, jakoby cílové umístění bylo rozlosováno už před závodem. Jediný ostřejší moment závodu zařídila Vilma Nedbalová, když mimo pohled početného hloučku diváků nadělila Martinu Kysílkovi "hodiny" a způsobila tak jeho odpadnutí ze skupiny. Samotné tempo závodu se neslo v klidném duchu, rychlejší frekvenci závodníci předváděli pouze běhěm závěrečného finiše, ale ani tam nebylo třeba použít fotokameru, neboť cílové odstupy byly vždy patrné pouhým okem.

Obr.2 - Předseda dočasně v čele druhé skupinky

Pilíři předchází vždy několik nepohárových závodů. Než náhledneme na jejich výsledky, musíme zmínit umístění našeho oddílu v konečném pořadí Českého Poháru po odjetí všech jeho pěti závodů: Kanoistika Poděbrady obsadila 8.místo z celkem 37 oddílů, v mládežnickém žebříčku jsme skončili ještě o jednu příčku výše, čímž jsme si udrželi loňské umístění a zopakovali tak historické maximum našeho oddílu!

Černožický kilometr
Černožický kilometr - výsledky

Velká cena Sparty
Velká cena Sparty - míle
Velká cena Sparty - 200m

Obr.3 - Tvrdý souboj na chvostu startovního pole mezi Veronikou a Ivem Kanoistika Poděbrady