Maraton Týn nad Vltavou

27.09.2011
Posledním pohárovým závodem bylo Mistrovství ČR v maratonu, které se tradičně koná v Týně nad Vltavou. Ani letos tomu nebylo jinak. Zatímco loni nás cestou na závodiště potkaly technické potíže s Avií, tentokrát proběhlo vše bez potíží a naše výprava se včas dostavila na start bojovat o poslední důležité medaile a body do celkového hodnocení.

Dlouhé tratě nebývají u mladších závodníků příliš oblíbeny. Naštěstí se jezdí jen párkrát do roka a tak jsme se jich zúčastnili podobně jako předešlých soutěží. Na odjezd jsme si museli značně přivstat, neboť byl naplánován na sobotu 3.září 2011 v 6:30. Kdo nestihl snídani, mohl se cestou občerstvit napečenými koláčky od Veroniky. Cesta byla opravdu dlouhá a vyčerpávající, jediný Pérák měl neustále mnoho energie na hraní kvarteta. Kanoistika Poděbrady

Obr.1 - K1 30km muži - Poděbradští maratonci: zleva Petr Papaj, Luděk Martinek a Dan Hofman

Maraton vzbudil nečekaný zájem v mužské kategorii, kde jsme měli hned čtyři zástupce a 75% z nich úspěšně protnulo cílovou pásku. Jediným odpadlíkem byl náš trenér Mol, který s přípravou poněkud zahálel, a to se odrazilo na jeho výkonu. Během obou závodních dnů nás provázelo pěkné počasí a začali jsme nabírat zdravou bronzovou barvu. Dobrovolníci pak s chutí občerstvovali naše statečné maratonce, kteří měli tak dlouhou trať, že přeběhy byly nezbytné pro protažení nohou a sedacího aparátu. Kanoistika Poděbrady

Obr.2 - K1 dky - Vilma Nedbalová s přehledem v čele závodu

Náš oddíl vybojoval i v posledním důležitém závodě několik medailí, přesněji se jednalo o sedm kovů (4-2-1). Nejúspěšnějšími závodníky byli Vilma Nedbalová, Katka Slivanská a Oťas Klemperer. Před závodem deblů to mezi Katkou a Vilmou poněkud vřelo, protože obě jejich deblové posádky bojovaly o vítězství v závodě. Souboj nakonec vyhrála Katka s deblistkou Klárou Voženílkovou (SPA) a Vilma se svojí parťačkou obsadily 2.místo. Martin Hron nás všechny překvapil, když předjel svého velkého oddílového soupeře Leoše Pýtra. Vojtěchu Novotnému se závod moc nevydařil, protože mezi spoustou máchajících pádel nedokázal udržet rovnováhu. Následkem toho bylo koupání ve studené Vltavě a nedokončení závodu. Zato Petru Šteiglovi se závod vyvedl neboť, coby mladší žák, dojel na devátém místě. Petr má během celého roku vzrůstající výkonnost a příští rok může překvapit sebe i soupeře. Naopak otazník visí nad Veronikou Volejníkovou, která v poslední době koketuje s jednolistým pádlem a jízdou na kanoi, takže těžko odhadovat, ve které kategorii ji za rok uvidíme. Kanoistika Poděbrady