Pohár mládeže Račice

27.05.2015

O víkendu 16. a 17. května jsme opět vyrazili do Račic, tentokrát ovšem už ne pouze jako diváci, ale přímo jako hlavní aktéři, a to na druhý závod Českého poháru mládeže. Současně se jednalo o nominační závod na první mládežnické mezinárodní závody - tradiční vodáckou regatu v Piešťanech.

Asi nejvýznamnější událostí prvních našich letošních závodů v Račicích bylo to, že jsme po dlouhých letech nedorazili naší zasloužilou Avií vybavenou víceúčelovou plachtou, ale zánovním Folksíbusem se zcela novým profi-stanem, zajišťujícím pro nás dosud nevídaný komfort. A toto nové kvalitní zázemí se během dvou závodních dnů ukázalo být krokem správným směrem, neboť medailová umístění se nám jen sypala. Kanoistika Poděbrady

Obr.1 - Zázemí poděbradských borců - dodávka a stanový přístřešek

Rekordmanem se v tomto směru stal junior Otto Klemperer, který, nepočítáme-li zahraniční - slovenské závodníky, nasbíral dvě třetí, dvě druhá a jedno první místo; toto zlato bylo společné z deblkajaku s Ondrou Bišickým z Chomutova na trati 1000m, přičemž v tomto případě kluci porazili i uvedenou zahraniční konkurenci. Kanoistika Poděbrady

Obr.2 - Debl Otta Klemperer s chomutovským Ondrou Bišickým přebírá zlaté medaile.

Na druhém místě v poděbradském medailovém žebříčku skončil benjamínek Hubert Žďárský (stříbro na 500m) a v pomyslném závěsu za ním potom žákovský deblkajak Vojta Novotný - Michal Kulich (bronz na 1000m). Těsně pod stupni vítězů, na čtvrtém místě, skončil na 500m další benjamínek, David Šmidrkal. Trochu dále od vítězů se potom umístili další naši borkyně a borci (Barča Procházková, Jáchym Jirman, Petr Šteigl), nicméně to neubírá nic na jejich fyzickém i psychickém nasazení. Kanoistika Poděbrady

Obr.3 - Benjamínek Hubert Žďárský - stříbro na 500m

Jak bylo zmíněno v úvodu, tyto závody byly nominačními pro naše juniory na závody v Piešťanech, které se budou konat ve dnech 29.-31.května a kam se právě díky svým výsledkům probojoval Otto Klemperer. Držme tedy palce do Piešťan! Kanoistika Poděbrady