17. Poděbradský Pilíř a nepohárové závody podzimu

15.11.2015

17. Poděbradský Pilíř vyhrál potřetí v řadě Otto Klemperer a stejně jako před rokem - opět způsobem start-cíl. Zatímco na loňském startu bylo celkem 19 lodí, letos jen deset - takže jsme byli svědky jednoho z nejméně obsazených ročníků. Díky tomu se celý závod nesl v poklidném tempu, a výraznější rozdíly mezi jednotlivci tak logicky nepřinesly mnoho bojů přímo na trati, ani na otáčkách.

Český pohár mládeže 2015 úspěšně zakončen

08.10.2015

A je po.. Prvním říjnovým víkendem se poděbradští kajakáři rozloučili s letošní vydařenou závodní sezónou. A toto loučení proběhlo ve velkém stylu, z jihočeského Týna nad Vltavou, kde se konalo mistrovství republiky v maratonu, jsme se v neděli vrátili se čtyřmi medailovými umístěními.

Otto Klemperer vicemistrem Evropy!

22.09.2015

Po delší informační odmlce, kdy jste na našich stránkách moc novinek nalézt nemohli, se vracíme se zpravodajstvím z největších letošních mezinárodních závodů s poděbradskou účastí. A zprávy jsou to velmi potěšující – téměř na den přesně po dvou letech a třech měsících zástupce poděbradských kajakářů opět stanul na stupních vítězů na mistrovství Evropy.

Nominační závody Račice

21.06.2015

A zase do Račic, tento rok již po třetí, z toho jednou jen jako fanoušci. Tentokrát byly Račice však úplně jiné než posledně. Tentokrát bylo větší teplo, akorát na to, aby se někteří z nás stihli spálit.

Pohár mládeže Račice

27.05.2015

O víkendu 16. a 17. května jsme opět vyrazili do Račic, tentokrát ovšem už ne pouze jako diváci, ale přímo jako hlavní aktéři, a to na druhý závod Českého poháru mládeže. Současně se jednalo o nominační závod na první mládežnické mezinárodní závody - tradiční vodáckou regatu v Piešťanech.

Mistrovství Evropy 2015 - Račice

08.05.2015

Náš oddíl nejezdí na závody jen vyhrávat, ale také nabírat zkušenosti a hledat vzory. Vyrazili jsme na závody za účelem povzbudit český tým a zjistit, jak to chodí ve vyšší třídě.

Mistrovství ČR na 5km - Most

30.04.2015

Konečně to přišlo! Po dlouhých měsících podzimní, zimní a jarní náročné tréninkové přípravy poděbradská kanoistika úspěšně absolvovala první letošní závody, a to rovnou mistrovství ČR na dlouhých tratích.

Zimní soustředění Strážné 2015

17.03.2015

Nedílnou součástí zimní přípravy našeho oddílu je každoročně zimní soustředění, které tradičně absolvujeme ve Strážném v Krkonoších. Minulý rok jsme sice tuto událost museli oželet, protože loňská zima přinesla nebývale chudé sněhové podmínky, letos však příroda neopakovala podobný extrém, a my jsme mohli vyrazit první březnový týden nabírat kondici na běžkařské tratě v celkovém počtu třinácti šťastných členů.


zpět na Archiv